Четвер, 7 Грудня, 2023

Відкрите звернення до депутатів Лохвицької міської ради

Просторами місцевих груп Фейсбуку котяться хвилі, які нагадують бурю в склянці води. Саме це і зумовило появу цього допису.

Звертаюся до всіх без виключення чинних депутатів Лохвицької міської ради.

Смішно зі сторони спостерігати, як останніми днями ви у Фейсбуці міряєтеся хто з вас більший чи менший «слуга», «регіонал», «єсник», «батьківщинівець», «довірівець», чи «смішківець». Бо назва партії на рівні Лохвицької громади сьогодні не має жодного значення. Так як за суттю партії ті існують переважно на папері і мало чим одна від одної відрізняється, здебільшого назвою. Для громади має значення – хто особисто ви і яку репутацію маєте.

Партійний бейджик – діло вторинне, тим більше, що чимало з вас змінювали ті партії-бейджики не один раз. А є такі, що ще й в комуністах побувати встигли. Всі ви роками один одного знаєте, як облуплені, товаришуєте сім′ями. Знаєте, хто чим дише, хто що має, хто коли встає і лягає і хто чого вартий. Бо всі і вся на рівні громади, як і колишнього району – як на долоні.

Жодна з цих партій, назвами яких ви жонглюєте,  всі 30 років не служила людям, а виключно була інструментом залишатися при владі і наповнювати кишені своїх босів по всій вертикалі. І зараз продовжує це робити.

Вплетені в політику, ви тут, на місцевому рівні, як ті плазуни, то клубкуєтесь, то розплітаєтесь. І все заради поживи.

Збрехати, витерти  ноги об людей, вкрасти, зрадити, підставити, щоб наблизитись до годівниці, оточити себе «наближеними», а на решту плювати – це спосіб життя більшості з вас. Роками.

Зараз ви не в окопі, і не на фронті. Ситі і в безпеці, ви вовтузитесь, не знаючи вже що вигадати, щоб виправдати те, що ви робите.

Найогидніше, коли не відчуваючи моменту, того, що в країні війна, ви займаєтесь махровим популізмом, при цьому тупо маніпулюючи і навіть спекулюючи на загибелі наших Героїв. А ще носитесь з іменною «гуманітаркою», як раніше з іменними пакетиками «з гречкою», не забуваючи зробити селфі і викласти їх у Фейсбук.

Єдине, що більшість з вас ніколи не хвилювало і навряд чи хвилюватиме – це ЦІННОСТІ. Те, без чого приречене любе суспільство.

Хіба не за цінності сьогодні платять життям наші Герої?

І точно не Цінності сьогодні об’єднують всіх вас.

Поясню.

Може ви всі, як один, сьогодні реально опікуєтесь сім’ями загиблих з 2014-го року Героїв? Чи може ви за всю свою каденцію зробили щось, щоб відновити нашу спільну пам’ять про загиблих за волю України 100 років тому? За наших покривджених і знищених Голодомором і репресіями, імена яких ще й до сьогодні не відомі широкому загалу? НІ

Чи може ви кинулися рятувати від розрухи Сластіонові школи? Відновлювати і підтримувати перлину Лохвицького краю – краєзнавчий музей? Чи архітектурну пам ’ятку – приміщення центральної бібліотеки?  Чи може ви напрацювали програму національно-патріотичного виховання, щоб наші діти росли і розвивалися вільними і свідомими громадянами власної країни? НІ

А може ви вигнали московських попів з нашої, Богом даної лохвицької землі і захистили право українців мати не підпорядковану москві українську церкву? Чи всі, як один, проводжаєте в останню путь наших Героїв? Кожного!!!  НІ

Чи може ви в своєму колі вхопили за руку того, хто розорює наші заплави, пагорби і луки? Чи того, хто віджав свого часу тисячі гектарів суспільної землі і наживається на ній, не сплачуючи податки? Чи того, хто випилює  нещадно ліс, заробляючи на ньому? НІ

Чи може ви подбали про те, щоб привести до ладу наші  найбільші сміттєзвалища? Чи про те, щоб наші річки вціліли? НІ

Натомість майже рік, як в громаді штучно створена колотнеча на догоду далеким кукловодам.

Обурює, що саме в цей час купка депутатів продовжує спроби підмінити собою вибір Голови, депутатів, зроблений громадою на виборах.

Яка не вартує виїденого яйця. Замість Служити громаді, влаштовуєте шоу – мета якого – «якнайшвидше перекроїти результати виборів» і отримати «закритий » доступ до бюджету. Вочевидь, не всі до нього той доступ мають.  При цьому ви забуваєте, що достатньо в громаді двох-трьох грамотних людей не у владі, які все одно не дадуть вам вкрасти.

От і виходить, що коли люди говорять сьогодні про депутатів Лохвицької міської ради: «вони всі однакові», то вони багато в чому мають рацію. Дійсно – незалежно від «таборів», у своїй неспроможності  ви – однакові.

Та всіх вас обрали люди, когось головою, когось депутатами. І слава Богу, ми не росія, щоб це було назавжди. Це буде лише до наступних виборів.

А ви вже і так всі дуже постаралися, щоб наступного разу люди сім разів подумали, чи обирати вас ще раз. Бо бути провідниками в громаді – це брати на себе відповідальність і тяжко працювати. А ще щодня вчитись і опиратись при прийнятті рішень на думку людей. А не політиканствувати на рівному місці.

Вас всіх гаряче обговорюють. Особливо обурюючись зайдам, які каламутять воду. І тим, що ви все це влаштовуєте в той час, коли гинуть наші земляки і  коли загнаний в кут карлик намагається дати Україні свій «останній бій».

Ніхто вам нічого не забуде і не пробачить.

Так само, як пам’ятатимуть про зроблене добро, розум і мудрість тих з вас, хто на це заслуговуватиме. А оцінку кожному, і ким кому бути, дадуть і вирішать люди. І дай Боже, щоб на наступних виборах, а не раніше.

Єлизавета Сачура, жителька с. Млини.