Четвер, 19 вересня, 2019

Валерій Головко судиться з Петром Порошенком і Полтавською ОДА

Екс-губернатор Полтавщини Валерій Головко подав позов до Касаційного адміністративного суду Верховного суду України на Президента України і до Полтавської ОДА щодо свого звільнення і вимагає поновлення на посаді.15 квітня до Касаційного адмінсуду надійшла позовна заява від Валерія Головка до Полтавської ОДА та до Президента України Петра Порошенко про визнання протиправним та скасування Указу Президента від 15 березня 2019 року про звільнення. Представляти інтереси Головка у суді буде Легких Кирило Вікторович — син Віктора Легкіх, бізнес-партнера Валерія Головка. Колегію суддів очолить суддя Василь Шарапа.

13 березня цього року Президент України Петро Порошенко під час візиту до Полтави повідомив про звільнення Валерія Головка. Його обов’язки тимчасово виконує Роман Товстий.

Таке рішення президента було викликано корупційним скандалом та кримінальним провадженням за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовими особами Полтавської ОДА (ч.4 ст. 368 ККУ). Імена цих службових осіб стали відомі після обшуків та публікації частини матеріалів справи.

Кирило Легких — син Вікторах Легкіх, бізнес-партнера Валерія Головка

Віктор Легкіх, батько представника інтересів Валерія Головка у суді Кирила Легких, є заступником директора з економічних питань ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Це держпідприємство у 2018-2019 роках замовляло утримання доріг області ТОВ «БК «Старт-Інвест». Останнє замінило в цій ролі консорціум «Алві Род», який утримував дороги і керівництво якого звернулося до НАБУ зі скаргами на вимагання хабарів.

Віктор Легкіх та родина Валерія Головка разом збудували елітний багатоквартирний будинок на вул. Садовій в Полтаві, з гаража якого НАБУ вилучило тюнінгований «гелендваген» за 10 млн грн.

Окрім цього, минулого року Кирило Легких подав свою кандидатуру на конкурс по відбору суддів Вищого антикорупційного суду, але не був обраний.

Джерело: poltava.to