Четвер, 19 вересня, 2019

Дня не вистачило: сесію райради продовжили до п’ятниці. Щоб дотиснути корупціогенні мільйони?

Вперше сесію Лохвицької райради вимушено розтягнули на два дні. Причина банальна, але небачена донині. Не вистачило голосів. Щоб в єдиному пориві продавити, саме продавити потрібні комусь рішення.

А) про декілька мільйонну корупціогенну розчистку русел Сулиці і Лохвиці (який сенс чистити останню при відсутності централізованої каналізації, ніхто не відповів);

Б) про кошти на проектування цих розчисток;

В) про виділення коштів на гідроспоруду в Млинах (ні, це не дежа-вю). Так, тендер на ремонт моста в 2019 році виграний. Угоду на ремонт моста вже укладено. Аж знову гідроспоруда!

Прикро, що ніхто не згадав і не доповів присутнім, що за корупційні оборудки зняли очільника Полтавської ОДА В.Головка та його першого заступника А. Пісоцького. То що справа їх на теренах Лохвиччини – продовжує жити? Інакше як пояснити, що для потрібного рішення депутатів зберуть ще й завтра, повернувши з відряджень, піднявши хворих з ліжок???

А чи не доцільніші на ці мільйони з обласного бюджету придбати сортувальну лінію для району, ініціювавши перерозподіл коштів з однієї програми на іншу?

Про гідроспоруду поговоримо, хоча й не збиралися, додатково на сході села Млини, який заплановано на суботу, 16.03.2019 року. Максимально, де тільки можна, оприлюднимо прізвища депутатів, які своїм голосуванням покажуть, що вони підтримують корупціогенні оборудки.

І тепер ми точно знаємо, для чого камера на Млинівському мосту за 200 тисяч гривень. А саме її придбання за рахунок коштів вільного залишку винесли сьогодні на сесію:
Що означає ця ціна на камеру? Що це за камера і за ким і хто буде стежити?
Ми знайшли такої ціни камеру в мережі:
Але вона доречна для міського режиму, приміром, для великих торгових центрів. Але точно не для благенького млинівського моста.
Ось її технічні характеристики:
У відповідь на питання, для чого така камера, прозвучала відповідь, що вона, виявляється вкрай потрібна:1. щоб прищучити хитромудрих водіїв ваговозів, які придумують різні історії, коли їх спиняють на ваговому комплексі; 2. щоб не їхали на червоне світло по вщент розбитому мосту; 3. щоб знайти того ваговоза, який обрушить міст і нехай відшкодовує. Не смійтесь. Проголосували. І дарма, що це все немає жодного відношення не тільки до реального життя, а і до до чинного законодавства. Але ж захотілось комусь, значить з’явиться у когось ще одна коштовна цяцька.
А чому приміром не можна було на ці кошти – 199500 тисяч  закупити для потреб громади району щонайменше 153 пластикових індивідуальних (для домогосподарства) контейнерів для сміття?
 
А ще депутат-свободівець Юрій Прийма вніс на голосування пропозицію про звіт щодо виконання програми поводження з твердими побутовими відходами, (сміттєпереробний завод ще у всіх на вустах). А по простому, розповісти людям, що вже зроблено із сміттям в районі, який за словами його очільника Володимира Рязанова потопає в ньому. У відповідь почув вже раніше чуте неодноразово: «Ви ще будете мені тут завдання нарізати?».
 
Не була поставлена на голосування головуючим Анатолієм Храпалем і пропозиція депутата Прийми окремо голосувати виділення коштів на гідрологічні роботи на Сулі в Сенчі, а не проштовхувати це питання гамузом з корупціогенними розчистками русел. 
Завтра лохвичани дізнаються, як обрані депутати проголосують за те, що не змогли сьогодні. А детальніше, чим опікується депутатський корпус району, кожен бажаючий може поцікавитись на сайті районної ради.  
І можливо не випадково, районна рада до цього часу так і не спромоглася транслювати свої сесії в он-лайн режимі.
Єлизавета Сачура
На фото: голова Лохвицької районної ради Анатолій Храпаль і голова Лохвицької РДА Володимир Рязанов на святкуванні Дня місцевого самоврядування., фото архівне, з сайту lohvica.adm-pl.gov.ua.