П’ятниця, 22 листопадаа, 2024

Сортувати сміття почали. Громада пропонує наступні кроки

Майже 10 днів минуло з моменту початку експерименту в Заводському із сортуванням сміття на органічне і неорганічне. Баки були заповнені навіть швидше, аніж очікували комунальники. Перший досвід показав, що сортувати сміття – це єдино правильний крок.  Але для того, щоб люди, приміром із багатоповерхівок, швидше зорієнтувалися, варто їм додатково роз’яснити, для чого треба відділяти органічне сміття від неорганічного.

Наші читачі діляться своїми першими враженнями і пропозиціями, тож узагальнимо їх.

  1. Окрім баку для пластику, паперу і скла, вже з перших днів варто було б один із існуючих баків прилаштувати виключно під органіку (відходи органічного походження, як то лушпиння, бадилля, рештки їжі). Це доцільно для того, щоб привчати людей не бруднити те, що можна повторно переробити. При цьому, органіку при вивезенні на полігон складувати окремо. Не допускаючи потрапляння в неї шкідливого пластику чи скла.
  2. Всі решта баків, – для не сортованого сміття. І проводячи постійну роз’яснювальну роботу, прагнути до того, щоб не сортованого сміття ставало все менше – а вторсировини, яку не потрібно відвозити на полігон – все більше. «І не треба для вирішення проблеми із сміттям (окрім приватного сектора) носитися, як дурень з писаною торбою, із закупкою еуропейських пластикових бачків по тисячі грн. кожен. Існуючих контейнерів місткістю 1,1 куб.м. цілком достатньо для вирішення проблеми», — ділиться пропозицією один із жителів багатоповерхівки.
  3. Враховуючи спільну зацікавленість влади і жителів міста в наведенні порядку з відходами, варто силами міських депутатів зустрітись кожному з них із своїми виборцями. Щоб детально розповісти про необхідність саме роздільного сортування, максимального захоронення органічних решток в компост в приватному секторі. Окрім цього, вчергове провести просвітницьку кампанію в місцевих ЗМІ, соцмережах, в освітніх закладах та бюджетних установах.

Деякі користувачі баку для вторсировини зауважують, що незручно користуватися занадто вузьким отвором в кришці для контейнера. «Хотіла висипати з відра сміття – кришка контейнера не відкривається, ззаду вставлено фіксатор. Довелося потроху «цідити» в прорізане зверху віконечко те, що принесла у вторсировину. То чи можливо розширити отвір в кришці, щоб люди могли туди хоча б з відра висипать, а не обламатись і викинуть в загальне, і вітер не розвівав би навколо смітника те, що не змогли вкинути в контейнер», — пише мешканка міста.

А тим часом, полігон для твердих побутових відходів в Заводському очікує на рекультивацію. А зараз комунальники вже зіштовхнулись із проблемою навмисних підпалів. В умовах, коли після зими не було ще жодного дощу, минулорічний сухостій займається дуже швидко, а дим отруює повітря. Тож комунальники Заводського наразі шукають дієве рішення щодо зловмисників.

Сліди підпалів:

На одній з карт відстійників поруч із звалишем колоситься озимина:

Цей картон при правильному поводженні з ТВП взагалі не мав би потрапити на полігон, а пішов би на вторинну переробку.

Наш Храм.