Вівторок, 16 Липня, 2024

УПЦ освячує і сьогодні храми іменем гундяєва. Доказ

В Уманській єпархії УПЦ (ніби не МП) відсвяткували свою «незалежність», але від здорового глузду. Новоосвячений престол у одному з храмів Черкащини на зворотній стороні містить згадку, що він освячений «в честь св. ап. Иоанна Богослова, священнодействия Богу содействующу при Святейшем Патриархе Московском и всея Руси Кирилле, Блаженнейшем Митрополите Киевском и всея Украины Онуфрие».

Користувачі соцмереж звернули увагу й обурились, що на стільниці зазначено, що церкву освячено у часи правління Патріарха Московського Кіріла, пише видання risu.ua.

Священик ПЦУ Миколай Варивода опублікував текст, який священнослужителі УПЦ МП вивели на стільниці:

“Во славу Святыя Единосущныя Нераздельныя Троицы Отца, и Сына, и Святаго Духа: создася, утвердися и осятися храм сей в веси сей Яблунивке, Лисянского благочиния, Уманской епархии в честь св. ап. Иоанна Богослова, священнодействия Богу содействующу при Святейшем Патриархе Московском и всея Руси Кирилле, Блаженнейшем Митрополите Киевском и всея Украины Онуфрие, Высокопреосвященнейшем Пантелеимоне, митрополите Уманском и Звенегородском, в лето от Рождества Христова 2023 августа в 9 день. Да пребудет в храме сем Благодать Святаго Духа до скончания века».

Для зручності прочитання довелося перевернути оригінальне фото.

“Що це? Нахабство? Безкарність? Намагання викликати ще більше відторгнення суспільства? “Як можна не любити свою землю аж так?”. Схоже відповідь знаходиться поза межами раціо.

«У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість?» (Іс 1:5)”, – зазначив він.

Водночас відомий релігієзнавець Юрій Чорноморець, реагуючи на цю подію, нагадав, що священнослужителі УПЦ МП навіть у суд поскаржилися щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським Патріархатом.

“Народ, от як можна грозити поданням в суд на експертів, розповідати, що експертиза неправильна і тут же при освяченні престолу писати що освячено в правління Патріарха Кирила?”, – зауважив він.

“Експерти проаналізували 6 документів УПЦ і 1 від РПЦ. По кожному окремий висновок – що УПЦ це частина РПЦ. Потім крик від митрополії, що експертиза неправильна! І от освячення престолів у храмах і знову, і знову після Феофанії все одно пишуть “при Кириле Московському”. І що це як не красномовне визнання того, що УПЦ частина РПЦ?”, – наголосив Чорноморець.

Нагадаємо, ревний лохвицький прихильник підлеглої кірілу онуфрієвської церкви Анатолій Заславець нещодавно публічно називав зазначену державну експертизу «політичним замовленням».
Пряму мову Заславця можна почути тут: https://youtu.be/celizMH7DZ0.
Нагадаємо, нещодавно я писала про Церковний антимайдан по-лохвицьки. 
А також відповіла на питання «Так що там з церквою?». Відповідь на питання.
Єлизавета Сачура