Ікона Козельщинської Божої матері знову служить людям
![](https://nashavira.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/428646331_1379099819397804_258202507382216617_n.jpg)
21 лютого, в день вшанування Ікони Козельщинської Божої матері, в Благовіщенському Храмі ПЦУ в Лохвиці всі бажаючі мали змогу побачити віднайдену Ревізійною комісією релігійної громади ікону. Яка зберігалася в купі мотлоху. Її незвичайність, красу і неймовірну чарівність особливо сьогодні, в день її вшанування, неможливо було не відчути.
І кожний міг попросити у неї про щось своє, сокровенне.
А всі разом просили про одне, найжаданіше диво – вистраждану і завойовану Перемогу над Злом і повернення найдорожчих живими і здоровими.
![](https://nashavira.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/428627043_1379099812731138_5438454204794982071_n.jpg)
Адже хіба не диво, що «списана» невігласами ікона знову служить людям?
Як і коли потрапила ця ікона на подвір‘я Благовіщенської церкви в Лохвиці, невідомо.
За свідченням ахімандрита Аваакума (Вячеслава Івановича Давиденка), ця ікона слугувала людям ще за часів протоієрея Іоанна Теркуна в притворі церкви на Гудзюрині. Як відомо, та церква була заснована Іоанном Теркуном після заборони радянської влади використовувати приміщення Благовіщенської церкви і створення в ньому спортивної школи. Церква на Гудзюрині проінсувала, як релігійна споруда, до моменту повернення Благовіщенської церкви релігійній громаді в 1990 році.
Єлизавета Сачура