Понеділок, 20 Травня, 2024

Релігійна громада чи закритий сімейний бізнес клуб?

Із 47-и «фіксованих членів Лохвицької  Благовіщенської релігійної громади УПЦ» – вісім – це сім’я Заславців і наближених до них жителів с. Свиридівка. 2 – о.Михайло з жінкою, 4 – сім’я з Хейлівщини … 10 – з с. Млини. 

Листопад 2022 року. Дев’ять місяців Великої Війни з росією. Вже весь світ знає про тисячі закатованих в Бучі, Ірпені, Гостомелі, Мотижині, Макарові, Бородянці, вбитих на Чернігівщині, Сумщині, Слобожанщині, півдні України.

 Вже відомо, що “священики” саме УПЦ московського патріархату здавали ворогу українських патріотів на окупованих територіях, “благословляли” окупантів, а в храмах УПЦ (МП) російські кати облаштовували катівні…

Водночас на звільнених територіях місцеві релігійні громади масово переходять з УПЦ (МП) до Помісної Православної церкви України – люди побачили справжнє “обличчя” “церкви колаборантів”. А місцеві ради розривають будь-які відносини з представниками УПЦ (МП).

І саме в цей час, якщо вірити паперам, 22 листопада 2022 року у Лохвиці кілька людей збираються разом, щоб зробити зворотне – унеможливити розрив з ворожою церквою і перехід релігійної громади Благовіщенської церкви в лоно єдиної помісної української церкви. 

Зібрання максимально втаємничено. Жодної інформації про наміри прийняти вкрай важливе рішення в релігійному житті цілої Лохвицької громади ми не зустріли, ніхто думкою лохвичан не цікавився.

Розуміючи, що україноцентричні процеси в країні набирають обертів, і дуже скоро лохвичани поженуть “московитів” з храму у центрі міста, ці кілька людей намагаються юридично захистити своє “право” фактично одноосібно розпоряджатися майном Благовіщенської релігійної громади м. Лохвиця. А для цього треба якимось чином обмежити право всіх членів громади приймати участь у вирішенні долі храму і майна релігійної громади. Тому з’являється такий ось “Протокол №2 Парафіяльних загальних зборів” від 21 листопада 2022 року»:

Цим “документом” настоятель Благовіщенської церкви о.Михайло (Товстяк Михайло Федорович), помічник настоятеля, диякон УПЦ (МП) Заславець Анатолій Петрович, а також ще 45 (сорок п’ять) осіб запроваджують таке собі “фіксоване членство” у релігійній громаді (прямо як у КПРС!). І тільки ці “фіксовані члени” відтепер начебто наділені виключним “правом” розпоряджатися долею Благовіщенської релігійної громади та її майном.

Хто ж ці «обрані», що видають себе за “релігійну громаду” УПЦ московського патріархату на Лохвиччині. Хто ці люди? Публікуєм повний список.

Список членів релігійної організації «Релігійна громада Благовіщенської Української православної церкви» м. Лохвиця:

Із 47-и –  вісім людей – це сім’я Заславців і наближених до них жителів с. Свиридівка. 2 – о.Михайло з жінкою, 4 – сім’я з Хейлівщини … 10 – з с. Млини, громада якого давно відмовила священикам УПЦ (МП) у праві служити в місцевій капличці, але де проживає скарбник Благовіщенської церкви Лохвиці …

Тобто ці 47 фактично самозванців, схожих на закритий сімейний бізнес клуб, самопроголошують себе “фіксованими членами релігійної організації» – вищого органу управління релігійною Благовіщенською релігійною громадою.

А всі, хто хрестився, вінчався, сповідався і причащався у храмі цьому, хто ходив до нього молитися до повномасштабного вторгнення, але не є “фіксованим членом” – Бог знає хто 🙂

Шановні лохвичани! Ви можете самостійно оцінити рівень авторитетності і впливовості цих 47 осіб на життя громади. Чи може це представництво реально відображати настрої і волю переважної більшості лохвичан?  Чи можуть навіть ці 47 осіб встановлювати монополію на Благовіщенську церкву, яка належить всій громаді міста? Громаді, яка публічно засвідчила факт: вона хоче й буде в Єдиній помісній церкві – ПЦУ.

Але і це ще не все. Цікава деталь: якщо вірити іншому документу, який також є в розпорядженні авторів, лохвицькі адепти УПЦ (МП) стверджують, що 17 лютого 2019 року членів Благовіщенської релігійної громади, тоді ще не «фіксованих», було аж 374 душі!

І на цих загальних парафіяльних зборах присутні начебто підтвердили «канонічну єдність з УПЦ». Зазначимо, 2019-й рік –  шостий рік, відколи росія анексувала Крим і вже вбивала українців на Донбасі. Чи питали думки всіх лохвичан, які ходили до Благовіщенської церкви, з якою церквою вони хочуть бути – велике питання. Чи як і в листопаді 2022 року, за лохвичан вирішувала купка одних і тих самих осіб, приналежних до «сімейного бізнес клубу»?

Але головне інше. Чи були взагалі ці збори? А якщо були, то хто з лохвичан чув про них? Де, в якому приміщенні вони відбулися? Чому про ці збори не повідомляли місцеві пабліки та ЗМІ? Чому про них не знала влада? Чому про них не знає жоден з лохвичан, з якими ми спілкуємось – а це сотні людей?

Чому про рішення цих зборів нічого не знали в Полтавській ОДА? Натомість там знали про існування Статуту Благовіщенської громади від 29 вересня 2009 року, зареєстрованого розпорядженням Голови Полтавської ОДА за № 378. З параграфами про єдність з “рпц” і обов’язковість для виконання постанов терористичного “синоду рпц”! Як з’ясувалося згодом, існувала ще одна редакція Статуту, з тими ж реєстраційними даними. І з підписами о.Товстяка і чиновника з Полтавської ОДА, який начебто реєстрував обидва Статути. Про це ми писали тут.

І протокол, і проведення таємних зборів  в лютому 2019 року мають явні ознаки маніпуляцій, фальсифікації і підробки документів, що є криміналом.  Вірогідно, усвідомлюючи це, о.Михайло (М. Товстяк) і його помічник, диякон УПЦ (МП) А. Заславець відмовляються надати громадськості оригінал “чинного” Статуту. 

Хлопці і дівчата, з Державою і людьми так гратися не можна – будуть проблеми.

Коли ви надсилаєте в Полтавську ОВА “документи” з численними ознаками підробки – фактів, прізвищ, підписів і т.і., і про це знає вся Лохвиця – до вас прийдуть. Бо дурити Державу в особі обласної військової адміністрації, та ще й під час війни – це дуже небезпечна справа. А обдурювати людей – ще й великий гріх.

Про грубо сфальсифіковані списки “лохвичан” з “мертвими душами”, які нібито звертаються до керівництва області про захист лохвицької громади УПЦ (МП), вже поінформовані Полтавська ОВА й правоохоронні органи.

Скільки часу минуло з весни вже далекого 2014 року, коли росія окупувала Крим і Донбас! Скільки часу минуло з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну! Скільки Лохвицька громада вже поховала своїх захисників!! І за весь цей час настоятель Благовіщенської церкви о.Михайло, вірний УПЦ (МП), жодного разу не звернувся публічно до своєї парафії, щоб порадитись з громадою, в яку церкву вона, громада, хоче ходити.

Священик УПЦ (МП) о.Михайло не радився зі своєю громадою, тому що всі рішення звик приймати кулуарно, не враховуючи думку людей. Не так, як це прийнято в ПЦУ та й взагалі в цивілізованому світі. Результат: громада “ногами проголосувала” проти УПЦ. 

Після того, як всім стало очевидно, що у Благовіщенській церкві не відспівують полеглих Героїв. А з кожним новим звірством рашистів до людей все більше почало доходити – продовжувати ходити до УПЦ – то є ганьба. На Великодень цьогоріч тисячі лохвичан масово, не вагаючись, пішли освячувати паски під відкритим небом, на фундаменті знищеного комуністами собору в центрі міста, але зі священником ПЦУ:

Вони не пішли до о.Михайла, який фактично зрадив своїй пастві.  Ці люди неодмінно  повернуться в Благовіщенський храм, коли о.Михайла там не буде, як і духу московського патріархату. І це лише питання часу.

Перехід Благовіщенської релігійної громади Лохвиці з УПЦ московського патріархату до Православної церкви України – на завершальному етапі. Усі належні документи, які супроводжують цей процес, були своєчасно подані на затвердження Полтавської обласної військової адміністрації. Включно з новою редакцією Статуту релігійної громади, де вже немає згадки про підпорядкованість громади і її членів так званим “рпц” і “синоду рпц”. Нову редакцію Статуту засвідчив митрополит Полтавський і Кременчуцький Православної Церкви України (ПЦУ) Федір:

Ці документи для лохвицької громади готували найкращі юристи України. Юристи, які на рівні Держави сьогодні супроводжують процес очищення країни від впливу агентурної мережі московитської “церкви”. Залучення нами саме цих юристів – дякуємо Богові! – має на меті унеможливити спроби фальсифікацій і провокацій з боку опонентів – прибічників московського патріархату. А вони ще є. І досить активно протидіють волі громади.

Попри їх намагання не допустити очищення Лохвиці від московитських релігійних наративів, всі їхні спроби зірвати Загальні збори членів Благовіщенської релігійної громади міста Лохвиці були марними. 4 червня цього року 325 свідомих лохвичан публічно, під відеокамери засвідчили своє ПРАВО молитися в храмі, який належатиме саме Українській Церкві – ПЦУ, а не “українському” клону “рпц”.

Ці свідомі українці не даруватимуть свій храм прибічникам кіріла, які роками поминали агента КГБ-ФСБ Гундяєва в своїх молитвах.

Будівля Благовіщенського храму Лохвиці не буде “явкою” для проросійських сил і місцем спілкування російської агентури.

1415 лохвичан навесні цього року поставили свої підписи – СПРАВЖНІ ПІДПИСИ! – за заборону діяльності УПЦ МП в Україні. І це лише за 10 днів. Ці списки також є у розпорядженні Полтавської ОВА, тому спроби сфальсифікувати “народовиявлення” за збереження московитської “церкви” у Лохвиці завідомо провальні.

Володимир Зінченко – голова Загальних Зборів Благовіщенської релігійної громади;

Гліб Плескач – уповноважений Загальними Зборами Благовіщенської релігійної громади на здійснення дій по реєстрації змін в установчих документах громади

Фото Бориса Левченка, джерело