Вівторок, 16 Липня, 2024

Благовіщенської релігійної громади УПЦ (МП) в Лохвиці більше не існує

Юридичний процес переходу Благовіщенської релігійної громади в м. Лохвиця з УПЦ до ПЦУ завершено.

Розпорядженням начальника Полтавської обласної військової адміністрації Д.С. Луніна № 523 від 02.08.2023 року зареєстрована нова редакція Статуту Релігійної організації «Благовіщенська релігійна громада Православної церкви України м. Лохвиця  Полтавської області». Яка де юре засідчила, що громади УПЦ в м. Лохвиця, більше не існує.

Сьогодні, 14.08.2023 року, офіційно отримали виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В якій зазначена Релігійна організація «Благовіщенська релігійна громада Православної церкви України м. Лохвиця  Полтавської області». Керівником якої є обраний на зборах релігійної громади 04 червня 2023 року Всеволод Васильович Бігун. Відповідно, Михайло Товстяк вже не є настоятелем Благовіщенської церкви в Лохвиці.

Розгалужена, вибудувана і підживлювана росією на теренах України релігійна агентурна мережа, всі роки відновленої незалежності використовувалася ворогом в якості зброї проти України і українців. Нав’язуючи нам комплекс меншовартості, московитське світобачення, імперські амбіції. Підбурюючи штучну колотнечу серед українців. Вживлена в тіло України російська церква завжди була зброєю ворога, про яку не здогадувались довірливі українці. А ті, хто намагався припинити цю псевдорелігійну експансію, назвати речі своїми іменами, одразу отримували звинувачення в «розпалюванні ворожнечі».

За ці два місяці ми зіткнулися з шаленим спротивом, брехнею, маніпуляціями, залякуваннями і погрозами.

Нас, українців,  промосковські попи намагалися таврувати «рейдерами».  Тим самим прикриваючи те, що саме російська церква одразу після відновлення Україною незалежності системно «рейдернула» наші українські святині.

А зараз громада повертає вкрадене у неї. У випадку з Лохвицею – будівлю церкви, яка є історичною пам’яткою 19 століття.

Дорогою ціною покладених життів наших Захисників, кров’ю синів і дочок нашого народу день за днем «лікується» наша колективна сліпота.

Ще недавно ми не помічали, що симоненки, медведчуки, так само як і московський патріарахат – це відверті вороги, які дуже вправно використовували українські Закони в боротьбі проти нас.

Сьогодні пелена з очей переважної більшості українців спала. І ми назвали ворогів ворогами. Ми, а не вони, на власній, Богом даній землі. І повертаємо те, що належить нам.

З ворогами не домовляються, від них позбавляються.

Той, хто ходив до Благовіщенської церкви з вірою в Творця, – преспокійно, безперешкодно, продовжить до неї ходити. В Храмі звучатиме виключно українська мова, молитви не лише за мир, а і за Перемогу та наших Захисників і Захисниць.

Ми дуже розраховуємо, що не буде жодних протистоянь і провокацій з боку колишнього настоятеля Благовіщенської церкви Михаїла Товстяка і його оточення. З будь-яких життєвих ситуацій завжди є можливість вийти з Гідністю.

Неможливо перемогти свідомих Українців. Порядок і мир на нашій українській землі буде тоді, коли на ній не залишиться нічого, чим в’язав нас до себе всі ці роки клятий москаль.

Єлизавета Сачура

Юлія Говоруха

Володимир Зінченко

На фото: Митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір з новим настоятелем Благовіщенської релігійної громади ПЦУ Всеволодом Бігуном та ініціативною групою вірян по переходу Благовіщенської релігійної громади до ПЦУ.