Неділя, 24 листопадаа, 2024

«Довіра» позбавила Зіньків комунального майна на 27 млн грн

18 квітня депутати Зіньківської міської ради, очолюваної обраним від «Довіри» Сергієм Максименком  прийняла рішення «Про безоплатну передачу міського комунального підприємства «Зіньківський комунгосп» Зіньківської міської ради із комунальної власності Зіньківської міської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області».

Судячи з інформації на сайті міської ради, за таке рішення проголосували 16 депутатів, в тому числі сам міський голова:

Критичну кількість голосів за дане рішення дали вісім з дев‘яти депутатів від Довіри. Допомогли їм всі три депутати, обрані від «Слуги народу» та обидва депутати від «Батьківщини». А також один депутат від «За майбутнє».

Проти такого рішення виступили семеро депутатів. П‘ятеро з восьми від «Рідного міста» і два від «За майбутнє».

Слід зазначити, що згідно даних порталу Opendatabot, на основі аналізу фінансової звітності, активи підприємства за 2022  оцінені в майже 27 млн.грн.

Тобто, комунальне майно Зіньківської громади, яке надає послуги, сплачує податки в громаду, безоплатно передали до власності іншого бюджету – обласного. Звідки воно, найімовірніше, буде передане комунальному монстру «Полтававодоканал». Формальне рішення за таку передачу, вірогідно, буде проголосоване на найближчій сесії Полтавської обласної ради.

Тобто мінус комунальне підприємство для Зіньківської громади. Плюс активи і відповідно витрати для «Полтававодоканалу». І як у випадку з іншим неефективним комунальним монстром Полтавської обласної ради «Полтаватеплоенерго» – підвищення цін на послуги, обгрунтованість цін на які пересічному споживачеві неможливо перевірити.

Таке рішення викликало шквал обурення в соцмережах Зінькова. Жителі громади «завдячують» таким рішенням вихідцю з громади – чинному нардепу і голові фракції «Довіри» у Верховній раді Олегу Кулінічу.

Тим часом, всупереч логіці децентралізації на Полтавщині триває навмисний процес централізації послуг водопостачання. При якому, штучно і безоплатно майно громад передається на баланс єдиного малоефективного комунального монстра. Після чого, з обласного бюджету виділяються сотні корупціогенних мільйонів на його функціонування. Полтававодоканал – очолює  обласний депутат від Довіри Василь Воротинцев. А обласну раду очолює ставленик «Довіри» – Олександр Біленький.

Наразі, згідно інформації сайту Полтавводоканалу, на балансі підприємства такі районні філії:

    1. КАРЛІВКА (депутати відставили обраного на виборах 25 жовтня 2020 року голову). Після чого в місцевих ЗМІ з’явилася інформація про те, що «Полтававодоканал» хоче за півмільярда з обласного бюджету провести водогін з Полтави в Карлівку.https://poltava.to/news/66573. Попри війну.
    2. КОБЕЛЯКИ.
    3. КОТЕЛЬВА
    4. ОПІШНЯ
    5. СТАСІ
    6. МАШІВКА
    7. НОВІ САНЖАРИ
    8. ШИШАКИ

P.S. Можна припустити, що керівники громад Полтавщини від «Довіри», на балансі яких – комунальні підприємства з великою кількістю споживачів і чималими активами, отримували «запрошення» безоплатно передати водні свердловини та інфраструктуру очолюваних ними громад на баланс області. І якби в Лохвицькій міській раді завдяки Довірі була б монолітна фракція, то Лохвиця під завісою обіцянок «манни небесної» також постала б перед необхідністю вирішувати долю власного комунгоспу.

Для порівняння, активи лохвицького комунального підприємства – це 55 мільйонів гривень. Окрім активів – це робочі місця і можливість громади контролювати тарифи, ефективність управління і функціонування комунального підприємства.

Єлизавета Сачура