Субота, 23 листопадаа, 2024

Як УПЦ мп «палить» прихильників «рускаваміра» серед депутатів місцевих рад

Вигнання російської церкви з України стало моментом істини, коли жодні вишиванки не в змозі вже прикрити замаскованих, внутрішніх ворогів Української Держави і таємних «ждунів».

Одна за одною місцеві ради по всій Україні, під тиском людей, голосують за заборону УПЦ мп. Підпорядкованої російській церкві. Країни-агресора, ворога українців. Церкви, яка шле сьогодні прокльони українській владі, усім нам. Жодним словом не засудивши ані російських вбивць, ані їхнього вождя-злочинця. УПЦ, яка не позбавляє сану тих своїх священників, які відкрито перейшли на сторону окупанта, підтримують вбивства наших людей і ненавидять все українське.

Варто погуглити, щоб побачити, що не очікуючи прийняття Верховною Радою закону про заборону ворожої церкви, місцеві ради голосують за заборону російської церкви. Усвідомлюючи, що не можна виграти на полі бою, залишивши ворога в тилу.

Ось тільки те, що одразу знаходжу у Мережі: Несуть загрозу: на Черкащині вже четверта громада заборонила московську церкву, Уманська міська рада підтримала заборону УПЦ (МП), У Бориславі заборонили УПЦ московського патріархату, У Стрийській громаді проголосували за заборону діяльності Української православної церкви (московського патріархату), На території Бориспільської громади заборонили діяльність УПЦ московського патріархату, У Броварській громаді призупинили діяльність московського патріархату, Луцька міська рада прийняла звернення про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України, На Одещині закликали заборонити УПЦ Московського патріархату, Депутати Чернівецької міської ради ухвалили звернення до Президента України “Про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату в Україні”.

Якщо проаналізувати, як за заборону російської церкви голосували обласні ради, чітко стає зрозумілим, хто з них беззаперечно за Україну. Таких 11 з 23-х.

В хронологійчній послідовності обласні ради так голосували за заборону російської церкви.

Рівненська обласна рада 12 серпня 2022 року на черговому засіданні прийняла звернення щодо діяльності УПЦ (МП) з другої спроби практично одноголосно.  61 із 62 зареєстрованих в раді депутатів проголосували за проєкт групи депутатів.

Волинська обласна рада 15 вересня 2022 року 52-ма голосами підтримала звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, РНБО та начальника обласної військової адміністрації про заборону Української православної церкви московського патріархату на території України.

Івано-Франківська обласна рада 16 вересня 2022 року ухвалила звернення до президента, Верховної Ради і Служби безпеки України щодо заборони УПЦ Московського патріархату.

Хмельницька обласна рада 21 вересня 2022 року звернулася до керівництва держави щодо заборони діяльності Української православної церкви (московського патріархату).

Вінницька обласна рада 22 листопада 2022 року проголосувала за заборону Московського патріархату. Електронна система зафіксувала такі результати голосування: «за» 58, «утримався» 1, «не голосував» 1.

Львівська обласна рада під час засідання 29 листопада 2022 року 53-ма голосами ухвалила рішення про «необхідність заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (Московського патріархату)» на території Львівської області. При цьому обласна рада рекомендувала органам місцевого самоврядування Львівщини сприяти зміні підлеглості громад УПЦ (МП) «шляхом організації та проведення загальних зборів релігійних громад і внесення відповідних змін та доповнень до статутів (положень) релігійних громад».

Житомирська обласна рада 7 грудня 2022 року проголосувала за звернення до президента, Верховної ради, Кабміну та Ради національної безпеки й оборони України щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) УПЦ московського патріархату на території держави. «За» проголосували 36 депутатів з 41-го.

Кіровоградська обласна рада 21 грудня 2022 року з другої спроби більшістю голосів проголосувала за звернення до Верховної Ради для заборони УПЦ мп.

Чернівецька обласна рада 27 грудня 2022 року підтримала звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету Міністрів щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.

Черкаська обласна рада 3 березня 2023 року з третьої спроби таки підтримала звернення про заборону діяльності на території України УПЦ московського патріархату.

Тернопільська обласна рада 22-го березня 2023 року підтримала рішення про заборону Московського патріархату, зокрема, – на території Тернопільщини.

Є області, території яких частково окуповані, або які майже щодня під вогнем ворога. Навряд чи їм доречно закидати, чому вони на визначились в питанні російської церкви в Україні під час війни. Бо там і депутатів зібрати на сесію не просто. Це Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Дніпропетровська області.

В значній меншості залишилися обласні ради, які, так виглядає, ще «чекають на своїх»,  намагаються «проскочити», «пропетляти між крапельками». До цього часу не проголосували за заборону московської церкви, окрім нашої, Закарпатська, Одеська, Київська обласні ради. Так звані місцеві еліти яких завжи славилися проросійською орієнтацією. Для цих чотирьох обласних рад  російська церква до цього часу – не таке саме смертельно небезпечне знаряддя війни в тилу, як і російські гармати на фронті.

Полтавською обласною радою сьогодні керує Олександр Біленький.

Який, судячи з його автобіографії (яка на відміну від сайту «Полтавщина») давно затерта на сайті Полтавської обласної ради), перші кроки в політиці робив в якості помічника такого собі народного депутата Віталія Журавського. Саме того, який закінчив свій антиукраїнський політичний шлях у вересні 2014-го року в сміттєвому баку:

Сміттєва люстрація народного депутата Віталія Журавського під Верховною радою 16 вересня 2014 року

Також Олександр Біленький співпрацював з проросійськи налаштованим «клієнтом НАБУ» Сергієм Шаховим, іншими регіоналами, перефарбованими пізніше в т.з. партію «Довіра». А перед «Довірою» – очолював Полтавську обласну раду від Блоку Петра Порошенка, і тісно співпрацював з тодішнім головою ОДА Валерієм Головко, який зараз також перебуває під слідством НАБУ.

Останній приклад діяльності депутатів Полтавської обласної ради, під керівництвом Олександра Біленького, який зачіпав і інтереси Лохвицької громади, ми описали тут: Звідки береться «гречка» або на що йдуть під час війни мільряди бюджету Полтавської області  .

Так от, цей Олександр Біленький, на відміну від своїх колег з інших областей, після 24 лютого 2022 року втаємничив всі трансляції не тільки сесій, а і депутатських комісій. Бо мовляв (мовою заголовків полтавських регіональних ЗМІ) ЗАСІДАННЯ СЕСІЙ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛРАДИ НЕ ТРАНСЛЮЮТЬСЯ З МЕТОЮ БЕЗПЕКИ. При цьому, голова Полтавської ОВА Дмитро ЛУНІН ДОПУСКАЄ УЗУРПАЦІЮ ВЛАДИ В ОБЛРАДІ. Або місцевий активіст заявляє, що «БАТЬКІВЩИНА» ВПЕВНЕНО БЕРЕ ПІД КОНТРОЛЬ ОБЛАСНИЙ БЮДЖЕТ.

Після чого ми дізнаємось, що Полтавська облрада збільшила річний бюджет на 324 мільйонів гривень, не акцентуючи фінансову увагу на допомозі фронту. Натомість, передбачивши приміром 12,6 млн.грн.  фінансову підтримку приватного хокейного клубу «Кременчук», президентом якого є Сергій Мазур — депутат Полтавської обласної ради, обраний від «ОПЗЖ». «Совпадєніє? Нє думаю».

Після цього зовсім не дивує, що Полтавська обласна рада вперто не виступає за заборону російської церкви в Україні. Як повідомляє місцеве видання, 27 липня 2022 року лише 20 з 63-х присутніх на засіданні членів Полтавської облради підтримали ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ЗАБОРОНИ УПЦ МП В УКРАЇНІ. 30 депутатів не проголосували взагалі, ще 12 — утрималися. Ще один проголосував проти — це представник ВО «Батьківщина»  директор ТОВ «Альфатекс» Микола Корецький з Кременчука.

Друга спроба висловити незгоду з функціонуванням російської церкви України датована 23 грудня 2022 року. Саме цього дня Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради з вимогою заборонити московську церкву та її підрозділи в Україні на голосування було поставлене вдруге. І цього разу голосів «за» вдвічі побільшало. Але рівно настільки, щоб не вистачило ОДНОГО голосу для позитивного голосування.

Я з впевненістю припускаю, що чітко керована масовка депутатів (а про це свідчать дружні голосування, з запасом, за всі «попередньо узгоджені» питання) розіграла таку собі  «постановку». Яка мала продемонструвати, що керівництво Полтавської області, мовляв, «крокує в ногу з часом», відповідаючи на запит суспільства, і голосує за заборону російської церкви. Але керовані очільниками облради депутати голосують саме так, щоб оте щире «пропетляти» взяло гору. На користь цієї версії побічно свідчить і те, що на останню сесію, яка відбулася 24 березня 2023 року, і на якій при бажанні керівників області гарантовано – в світлі останніх подій! – можна було б зібрати вже необхідні голоси за заборону російської церкви в Україні, це питання навіть не вносили до порядку денного.

Як же депутати Полтавської обласної ради проголосували 23 грудня2022 року за таке принципове і чутливе для українців рішення, як заборона московської церкви в Україні під кінець 10-го місяця повномасштабного вторгнення росії на наші землі?

Кольорами позначені персональні голосування членів партій, які «провалили» голосування, при цьому самі  партії позиціонують себе як патріотичні.

Червоним позначені депутати, які «провалили» голосування за заборону російської церкви в Україні від «Батьківщини».

Зеленим – від «Слуг».

Синім – від «Довіри».

Голубим – від «Європейської солідарності».

Звісно, опзж і «регіонали» під іншими прапорами всіх мастей або в більшості своїй «не голосували», що не дивно, або утримались, або були відсутні.

Дружно не дала за заборону московитської церкви всіх своїх голосів фракція «За майбутнє», «не голосував» в тому числі і керівник фракції Вячеслав Стеценко . Дякуємо, що так відверто проявили свою не українську позицію в питанні української церкви, ми пам’ятатимемо.

Але здивували «патріоти». Виявилося, що така вічно «опозиційна» до влади на словах «Батьківщина» (керівник фракції Сергій Бєлашов) аж шістьма своїми депутатами «не голосувала», або «утрималася», керівник фракції подав приклад. Більше того, єдиний чіткий голос «проти» заборони російської церкви в Україні вчергове дав член саме цієї фракції. Нечувана «відвертість» і демонстрація своєї реальної антиукраїнськості.

Не поступилися «Батьківщині» в своїй «любові» до агентурної московитської секти полтавські «Слуги» (керівник фракції Людмила Мірошніченко). Яка «не голосувала» за заборону УПЦ мп в Україні, так само як і шестеро інших слуг.

Але, найцікавіше, що двоє депутатів від ЄС (саме ЄС ініціювала відповідний проєкт рішення), один з яких не знімає з себе військової форми від 24 лютого, і на той час ще не мав поранення, Сергій Бульбаха, НЕ ГОЛОСУВАЛИ. На останній березневій сесії «фронтовик» Сергій Бульбаха був присутній. Але, судячи з того, що питання церкви не розглядалося, він на його внесенні й не наполягав.

Результати голосування депутатів Полтавської обласної ради за заборону російської церкви навела навмисне. Як пам’ятку виборцю на будь-які наступні вибори. Після перемоги, коли всі вони дружно знову подадуться в будь-які депутати, пригадайте їм це голосування. І пам’ятайте, хто очолював Полтавську обласну раду в часи таких провальних голосувань.

А тепер повернімось до Лохвиччини. Лохвицька громада нещодавно зіткнулася з приголомшуючою реальністю. Коли на другому році війни місцеві слуги російських попів з Благовіщенської церкви УПЦ мп зачинили двері каплички, не дозволивши відспівати Загиблого на війні Героя – Володимира Голуба. Після цього ми документально встановили , хто є власником земельної ділянки під каплицею і самої каплиці. А також дізналися, що і сама Благовіщенська церква в Лохвиці – пам‘ятка культурної спадщини, і земля під нею знаходяться в приватній власності підпорядкованої російській церкві.  Плата за любов до ката. Частина друга: як громада позбудеться ката.

А потім, як грім з ясного неба, стало відомо, що в Благовіщенській церкві мамі іншого загиблого Воїна – Юрія Литвиненка відмовили в панахиді.

Це настільки обурило людей, що місцевий фермер, який в усі часи підтримував людей і українську церкву, Володимир Степанович Зінченко  зініціював збір підписів жителів громади під Зверненням до Президента, Верховної ради, Кабміну, РНБО про негайну за заборону російської церкви на території України.

Він також звернувся до депутатів Лохвицької міської ради з вимогою проголосувати на найближчій сесії за це звернення, взявши до уваги суспільний резонанс і чутливість даного питання.

Наразі ряд депутатів ініціювали включення даного питання до порядку денного сесії Лохвицької міської ради, запланованої на 13 квітня.

Чи буде внесене це питання на розгляд сесії, а також персональне голосування депутатів Лохвицької міської ради за заборону російської церкви в Україні остаточно розставить всі крапки над І. І покаже всім жителям громади, з ким насправді обрана ними влада. Поіменно.

Про що ми неодмінно інформуватимемо наших читачів.

Єлизавета Сачура

На фото: голова Волинської облради Г. Недопад і митрополит Михаїл. Джерело фото