Понеділок, 20 Травня, 2024

Звернення до лохвичан! В громаді має бути єдина Українська церква

Шановні жителі Лохвицької громади!

Сьогодні – час, коли на карту поставлене наше виживання, як країни і нації. Час остаточно звільнитися і порвати із впливом московської імперії. Сотні років іде війна східного сусіда проти нас. Неодноразово забороняли Українську мову, культуру. Сотнями тисяч знищували кращих представників нашої нації. Через голодомори, репресії, війни. У нас увесь час намагалися вкрасти нашу Православну віру, нашу історію.  Але їм не вдалося і ніколи не вдасться нас знищити. Не по зубам жодній імперії зламати вільний Дух Українців!

Ми не московія. У нас ніколи не було царя. Наш народ разюче відрізняється від московита.

Ми побороли нечисту силу, знесли пам’ятники, перейменували вулиці, населені пункти, що були названі в його (сатани) честь. А в москві сатана в людському образі на ім’я ленін лежить в мавзолеї та продовжує свій страшний вплив на душі росіян.

Ненавидять московити увесь цивілізований світ, а наш народ особливо.

Відсутня в них Православна віра, залишилася одна назва.

Ми відстояли свою мову. Ми відстояли свою Православну церкву.

В 2014 році путін розпочав війну під надуманим приводом захисту російської мови на Донбасі. Сьогодні він заявляє про утиски російської церкви в Україні, тим самим підтверджуючи, що так звана Українська православна церква є насправді російською.

На жаль саме осередок російської церкви ще донині існує в Лохвиці. Керівництво Благовіщенської релігійної громади не шанує наших воїнів, закриває двері каплички на кладовищі при похованні загиблих, не відправляє панахиду за душами загиблих воїнів, не молиться за Українську владу та нашу перемогу над московією, не благословляє солдат, які ідуть на війну.

І це в час, коли переважна більшість наших земляків виступає за заборону УПЦ московського патріархату в нашій Лохвицькій громаді. Сьогодні люди з усіх куточків Лохвиччини активно підписують звернення про заборону діяльності церков, підпорядкованих росії, на території нашої громади.

Чому московська церква на другому році повномасштабного вторгнення росії все ще не заборонена в Україні?

Тому що заборона діяльності Церкви ворога згідно закону – це прерогатива держави. І наразі відповідні закони вже знаходяться у Верховній раді.

Але величезна кількість громад по всій Україні вже самостійно прийняли рішення про перехід існуючих парафій з московитської до української церкви.

Для цього потрібна воля і рішучість людей. А також благочестя настоятелів Храмів.

Досвід інших громад показує, що діяти потрібно наступним чином:

 1. Депутати Лохвицької міської ради мають проголосувати на найближчій сесії за відкрите звернення до Президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, РНБО про заборону УПЦ московського патріархату на державному рівні. (На жаль заборонити діяльність ворожої церкви на території окремо взятої громади місцеві депутати не в змозі, бо це суперечить чинному законодавству).
 2. Нам необхідно ретельно і зважено підготувати та провести збори Лохвицької релігійної громади про перехід Благовіщенської громади до Православної церкви України. За законом рішення про перехід має приймати саме релігійна громада. Але, якщо вона не зробила цього після загибелі десятків наших Героїв, а члени цієї релігійної громади називають Героїв убивцями, очікувати простого і логічного рішення релігійної громади не доводиться. Навпаки, є побоювання, що наше зібрання буде всіляко бойкотуватися нинішнім керівництвом в особі настоятеля Благовіщенської церкви Михайла Товстяка та його наближених осіб, деякі  з них є чинними депутатами Лохвицької міської ради. Передбачаю, що виникнуть питання із оформленням членства в громаді. Наприклад, в 1990 році я особисто активно допомагав у відновленні нашої Благовіщенської церкви. Маю на пам’ять екземпляр Біблії із подякою від  тогочасного настоятеля церкви О. Іоана (Теркуна). Про цю мою допомогу може свідчити пан Володимир Черв’як. З членів релігійної громади відтоді я не виходив.

І таких, як я людей, які допомагали відновлювати Благовіщенську церкву, і які вважали і вважають, що вона мала б стати українською в Україні, а не філією російської церкви, багато.

Сьогодні і земля під Благовіщенською церквою в центрі Лохвиці, і сама споруда, яка є пам’яткою культурної спадщини, знаходяться в приватній власності релігійної громади, підпорядкованої росії церкви. Що є взагалі неприпустимим під час відкритої російсько-української війни, величезною несправедливістю і порушує інтереси всієї Лохвицької громади.

Тому я особливо звертаюся до колишніх і нинішніх прихожан Блговіщенської церкви. Сьогодні саме ваша позиція і ваше зважене рішення про перехід до української церкви (ПЦУ чи УГКЦ) дозволить безконфліктно вирішити питання з очищенням громади від впливу московської церкви.

Проведення таких зборів має пройти без будь-якого фізичного насильства. А коли Михайло Товстяк відмовиться переходити, що ж, буде інший настоятель правити. І приміщення церкви, яка є пам’яткою культурної спадщини, має бути в законний спосіб передане у комунальну власність Лохвицької громади.

Щиро звертаюся до всіх жителів Лохвицької громади!

Шановні земляки! Шановні депутати Лохвицької міської ради! Закликаю Вас підписати відкрите звернення. Саме Ваші підписи допоможуть нашим депутатам офіційно, рішенням сесії нашої міської ради звернутися до керівництва держави з проханням якомога швидше на законодавчому рівні заборонити діяльність російської церкви в Україні.

Долучитися до збору підписів може кожний бажаючий в приміщеннях українських церков на території Лохвичини. А саме, у Вирішальному, Заводському, Погарщині, Гирявих Ісківцях.

А  Бланки звернень також можуть отримати ініціативні групи з числа небайдужих громадян.  З питань отримання підписних бланків звертайтеся за телефоном: 0970771515

Текст Звернення, під яким збираємо підписи і відповідний проект рішення Лохвицької міської ради додаю.

Володимир Зінченко, фермер, член виконкому Лохвицької міської ради

 

Відкрите звернення

                              Громадськості, депутатів Лохвицької міської ради до

                             Президента України Зеленського В. О.

                              Верховної Ради України

                               Кабінету Міністрів України

Ради національної безпеки України

Про заборону діяльності релігійних організацій (Об’єднань) УПЦ московського патріархату  в Україні.

Шалене обурення жителів Лохвицької громади, яка вимагає рішучих змін у питанні заборони УПЦ мп став нещодавній похорон нашого Воїна, Захисника і Героя Голуба Володимира Володимировича, коли на кладовищі керівник Благовіщенської релігійної громади закрив капличку і не дав відспівати в ній душу померлого Героя. Це був не перший  випадок. Подібним чином Михайло Товстяк закрив капличку при похованні в 2017 році воїна героя Войтера Сергія Віталійовича. А також відмова від служителів Благовіщенської церкви мамі загиблого Героя відправити панахиду за упокій його душі, і жорсткі слова, кинуті їй в обличчя: «Ваш син – вбивця».

УПЦ мп жодного разу не провела молебень за воїнів, що захищають Україну.                                                      Дев’ятий рік іде війна московії проти України, в т. ч. другий рік повномасштабного вторгнення російського війська в нашу державу, що призвело до загибелі десятків тисяч наших громадян, сотень безневинних смертей наших діточок. Однією з надуманих причин вторгнення був «захист від утисків»  російської мови та віри. Зафіксовані численні факти переходу на бік ворога служителів УПЦ на окупованих територіях, відкрита спекуляція на релігійних віруваннях наших громадян з боку окупантів.

Російська пропаганда системно і багато років поспіль створювала і підживлювала надумане протистояння українців на релігійній основі. Активно використовуючи наратив, що лише УПЦ моспатріархатумп є  єдино правильною церквою і нібито канонічною вірою. При цьому демонструвалася відверта зневага до віруючих інших конфесій, передусім ПЦУ.  Своє справжнє обличчя московський патріархат показав після повномасштабного вторгнення. Їхній  очільник кирило освячував зброю та людей, які йшли убивати українців, нищити наші міста і села.

Не далеко від нього пішов і український онуфрій, який у свій час, один з усіх присутніх у Верховній Раді, не піднявся вшанувати загиблих в Іловайській трагедії.

УПЦ московського патріархату на сьогодні хоче показати себе незалежною від московії організацією. Але чому онуфрій не вийшов з найвищого органу управління – синоду російської  церкви? На своїй посаді він затверджений московським кирилом.

При цьому так звана УПЦ в єднанні з московським патріархатом відверто пропагує «рускіймір» в Україні, а її керівництво та значна кількість священнослужителів знаходяться під прямим російським управлінням.

Висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом (російською православною церквою), затверджений Наказом Державної служби України з етнополітики та свободи совісті 27 січня 2023 р. № Н-8/11свідчить про те, що

 1. Прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ (від 27.05.2022) та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою. Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним.
 2. УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою. УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності.
 3. Нинішня діяльність чи бездіяльність найвищих органів церковної влади та управління УПЦ свідчить про те, що УПЦ продовжує перебувати відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. Вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії). Жодних документів чи дій, які би свідчили про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію, членами Експертної групи не виявлено.

Отже, попри маніпуляції священнослужителів УПЦ, вона залишається складовою частиною – структурним підрозділом ворожої церковної організації в Україні, а Онуфрій (справжнє ім’я Березовський Орест Володимирович) є діячем і посадовою особою РПЦ – постійним членом Синоду РПЦ, про що до сьогодні зазначає офіційний сайт російської церкви. У своїй діяльності УПЦ керується статутом Російської Православної Церкви (глава 10) і підпорядкована патріарху Кирилу.

Свою приналежність до московського патріархату очільники УПЦ (МП) приховують саме від вірян, таким чином перешкоджаючи свідомому виходу парафій з-під московського керівництва та початку спільного діалогу з Православною Церквою України.

Тільки на території Лохвиччини функціонує 5 осередків російської церкви, яка в масштабах Полтавської області може як приховувати, так і готувати ворожу агентуру, працювати для дестабілізації ситуації, повалення державної влади та державного устрою України.

Для припинення використання УПЦ (МП) як інструменту агресії проти України, усунення загроз, пов’язаних з використанням цієї організації для втручання у внутрішні справи України, маючи на меті блокування спроб російської влади з дестабілізації ситуації, ми, громадяни України та депутати Лохвицької міської ради, звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки України щодо:

 1. Негайного внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про заборону діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій в зв’язку з підтримкою російської агресії та сприяння тероризму.
 2. Накладення санкцій на керівництво УПЦ, включаючи структурні підрозділи та організації, передбачивши арешти їх рахунків та майна, які мають бути спрямовані на відбудову України.
 3. Забезпечення невідкладної реєстрації документів релігійних організацій громад, які змінили підлеглість у канонічних та організаційних питаннях, прийнявши рішення про перехід до Православної церкви України.
 4. Забезпечення швидкого та дієвого реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором і ведення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів УПЦ, зокрема і високого рангу.
 5. Скасування Міністерством юстиції України у встановленому порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад (об’єднань) Російської православної церкви в Україні, котрі не виконали вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зазначення в своїх найменуваннях та установчих документах приналежність до духовного центру – Російська Православна Церква в Україні.
 6. Негайного припинення Міністерством культури та інформаційної політики України використання УПЦ МП (де-факто російською православною церквою) пам’яток історії та архітектури на території України.

Наголошуємо, що, реалізувавши запропоновані кроки у боротьбі з складовою російської пропаганди – церквою, ми не лише викорінюємо російський елемент впливу на свідомість українців, але й сприяємо розвитку Української Церкви, української духовності, української мови та перемозі України над московськими загарбниками.

Звернення з підписами жителів Лохвицької громади підтримано на ____ сесії Лохвицької міської ради ____ скликання __________ 2023 року.

За дорученням депутатів ради,

Міський голова                                                                                                                                               Віктор Радько

Підписні листи громадян додаються