Неділя, 24 листопадаа, 2024

Як «спрацював» LIFT Зеленського в обіцяній «зміні влади» на прикладі Лохвицького району

Очікування на позитивні зміни, обіцяні новою владою президента Зеленського, наразі не знаходять підтвердження.

21 квітня 2019 року українці досить дружньо обрали президентом Володимира Зеленського. Проголосувавши проти брехні влади, засилля корупції і бідності. Багато хто, з ким доводилося тоді розмовляти, сподівався на те, що людина нехай і без досвіду, але не із старої системи спробує систему зламати. І повести країну європейським шляхом розвитку.  Ті, хто вів Зеленського до влади, у відповідь на ці суспільні настрої, пообіцяли вустами президента підбір управлінців на конкурсних засадах. Не будемо ходити далеко. Як спрацював так званий LIFT, ми бачимо сьогодні на прикладі нашого району. За цей майже рік не відбулося зміни жодного управлінця. Мало того, всі ті, хто перешкоджав перемозі будь-кого, окрім Петра Порошенка, залишилися в своїх кріслах.

Наш земляк, один із ГО «Громада Посулля» Віталій Хоменко, завдяки зусиллям якого на протязі 2019 року вдалося запобігти екологічному лиху  у вигляді авантюри лохвицької і полтавської влади із сміттєспалювальним заводом поблизу м. Заводське, не допустити розкрадання десятків мільйонів державних коштів на безглуздій «розчистці» Сули , поділився своїм досвідом походу у владу Зеленського.

Про це детально – в сюжеті Олега Лісняка і Анатолія Рековця:

Частина 1: Як наш земляк Віталій Хоменко спробував стати головою Лохвицької райдержадміністрації, і що, чи хто завадив йому очолити Лохвицький район.

«Керівник ГО «Громада Посулля» Віталій Хоменко про свій «похід у владу Зе». Частина 1.

Частина 2: Які плани мав Віталій, в разі, якби він очолив РДА:

Керівник ГО «Громада Посулля» Віталій Хоменко про свій «похід у владу Зе». Частина 2.

Не будемо фантазувати, як би було, якби приміром Віталій Хоменко, чи будь-яка інша людина не з влади, яку ми добре знаємо, спробувала керувати районом. Що б вдалося йому чи їй на фоні того, що ми спостерігаємо зараз в масштабах країни ( якість підготовки народних обранців, деяких міністрів, кадрові призначення на державні посади поза конкурсами, або в результаті сфальсифікованих конкурсів і т. ін.).

Фактом на рівні району лишається те, що ніхто не відповів за дерибан землі  2015-2019 років на користь «вибраних». Нікого не покарано, і навіть не притягнуто до відповідальності за розорювання земель в заплавах річок.  Завершення реформи децентралізації відбувається по сценаріях влади часів Порошенка. Відремонтована підрядником Агенції місцевих доріг в Полтавській області наприкінці минулого року дорога по м. Заводське покрилася вибоїнами, попри 10-річну гарантію ремонтних робіт.  Доріг з Лохвиці на Гадяч, на Миргород майже не залишилось. Робочі місця не створюються, люди працездатного віку продовжують виїжджати в пошуку заробітку. А молоді люди, як правило намагаються переселитись до більш успішних країн на постійне проживання. Людей, які говорять, що неприпустимо голосувати за продаж землі до 10 тисяч га в одні руки – влада не чує. А реформа медицини взагалі загрожує обернутися хаосом для пацієнтів, які проживають в селах і навіть в районних центрах.

Тому очікування на позитивні зміни, обіцяні новою владою, наразі не знаходять підтвердження.

Єлизавета Сачура