Понеділок, 20 Травня, 2024

Березневі витрати коштів Лохвицької громади: ні на військо, ні на розвиток

Аналіз бюджетних витрат Лохвицької міськради за березень 2024 року свідчить про те, що ні на військо, ні на розвиток громади кошти не витрачалися.

Натомість значні суми коштів продовжили плисти на Печерські пагорби й за межі громади. Левова частка витрат – зарплати бюджетників, класичний бюджет проїдання.

Всього за березень Лохвицька міськрада включно з її структурними підрозділами, витратила 30 мільйонів грн. Найбільше, традиційно відділ освіти – 12,6 млн. з 30-ти. і 7,0 млн. – КНП «Лохвицька міська лікарня» – 7 млн:

В розрізі структурних підрозділів найбільші витрати виглядають так:

По відділу освіти слід зазначити, що згадана раніше полтавська компанія ТзОВ «Фудгранд», отримала майже мільйон від лохвицьких освітян і здається остаточно витіснила місцевих постачальників продуктів в освітні заклади Лохвицької громади. Іще цікаво, що відділу освіти довелося в березні закупити паливні пелети на 109 тисяч гривень у фізособи-підприємця, а не у місцевого комунального господарства, яке начебто їх виробляє.

З 7-ми мільйонів витрат місцевої лікарні, 824 тисячі пішло київській компанії  ТОВ «Теплотрейдресурс» за теплопостачання, 335 тисяч на харчування при рідкісній хворобі (вперше за час піврічних спостережень зустріла подібну статтю витрат). І жодної копійки приміром на створення реабілітаційного відділення. Все мені спокою не дає, як Гадяцькій міській лікарні вдалося всього за 4 млн. облаштувати сучане реабілітаційне відділення.

І я спеціально промоніторила соцмережі КНП, шукаючи повідомлення про те, що закуплене в грудні на декілька мільйонів гривень коштовне медичне обладнання вже працює для жителів громади. Але подібних повідомлень не побачила. Можливо в лохвицькій лікарні не вважають за потрібне інформувати людей про нові можливості у лікуванні.

Так само, мені принаймні невідомо, чи створено нарешті ту давно обіцяну незалежну, авторитетну Наглядову раду, яка б моніторила фінансовий стан КНП ЛМР та шляхи розвитку комунального підприємства.

Таким чином, в результаті політичних ігрищ безвідповідальних місцевих політиків, березень 2024 року, на жаль, не змінив депресивних тенденцій у витрачанні коштів заможної і фінансово спроможної Лохвицької громади.

Єлизавета Сачура

Фото: ілюстративне, з соцмереж Лохвицької міськради