П’ятниця, 21 Червня, 2024

Витрати бюджету Лохвицької громади у квітні: триста тисяч на пелети і мільйони за тепло

Минулого тижня зателефонував земляк-офіцер з фронту. Виявляється, і йому, і іншим лохвичанам, що воюють давно, цікаво, на що сьогодні витрачає витрачає кошти Лохвицька громада. Було багато питань, різних. І це надихає. Тому що аналіз витрат, який забирає чимало часу – недаремний. Воїни ним цікавляться. І будують плани на життя в громаді після війни. Тому цей аналіз витрат громади в квітні, я робила, пам’ятаючи про них.То  про що розповіли цифри витрат Лохвицької міської ради за квітень?

Згідно порталу відкритих даних, всього з бюджету Лохвицької громади в квітні було витрачено 29 млн.грн.

В розрізі структурних підрозділів це виглядає так:

По виконкому Лохвицької міськради зафіксовані витрати 6397,0 тис. грн. Прикметно, що на соціальні виплати, матеріальну допомогу згідно діючих в громаді програм соцзахисту, в тому числі виплати мобілізованим, витрачено понад 2,3 млн. грн. Це найбільша сума витрат.

Але закупівлі дронів чи автівок в цих витратах не зафіксовано.

Найбільші проплати – в таблиці нижче:

Відділ культури, молоді, сім’ї та спорту обійшовся в квітні Лохвицькій громаді в 2740,0 тис.грн. Найбільші проплати далі в таблиці:

Освітня галузь коштувала громаді в квітні 13,3 млн.грн. З цікавого: другий місяць поспіль відділ закуповує пелети для опалення. І якщо в березні на купівлю пелет було витрачено 109 тис.грн. То у квітні сума зросла майже втричі. І за пелети фізичній особі-підприємцю було перераховано 312 тисяч гривень. Деталі в таблиці:

Фінансовий відділ обійшовся громаді в квітні в 170 тис. грн.:

Утримання комунального підприємства «Добробут-сервіс» у квітні – 1494, 0 тис.грн.:

КП «Лохвиця-сервіс» – 409 тис.грн.:

Дещо нетипові витрати в квітні показало КНП Лохвицька міська лікарня. Так як цього місяця основна сума зарплати, судячи з відкритих даних, не виплачувалась. А тому витрати склали 3245,0 тис. грн. проти 7,0 млн.грн. у березні. І майже третина з них – на теплопостачання київській фірмі.  В цілому найбільші проплати по лікарні виглядають так:

Лохвицька «первинка» обійшлася бюджету Лохвицької громади в квітні 2024 року в 1420,0 тис. грн.

З них на «ремонт господарським способом» – 124 тисячі.

Таким чином, квітень з точки зору фактичних витрат коштів бюджету Лохвицької громади – не став проривним щодо суттєвої допомоги нашим захисникам. З іншого боку, він обійшовся без мільйонних витрат на всілякі капремонти під час великої війни.

P.S. Після того, як матеріал був готовий до друку, в соцмережах Лохвицької міської ради з’явилося цікаве повідомлення.

В цьому повідомленні йдеться про те, що на базі Лохвицької міської лікарні відбулося спільне засідання двох постійно діючих комісій Лохвицької міської ради – з питань охорони здоров’я, культури, освіти, спорту та соціального захисту населення та з питань земельних відносин, будівництва та екології.

Зауважимо, що очільниками обох зазначених комісій є люди з неоднозначною репутатцією. Один – «довірена особа» захисника московитської церкви в Лохвиці, який свого часу привозив на Лохвиччину кобзона.  Другий – колишній очільник райдержадміністрації часів януковича і яскравий виразник інтересів партії регіонів.

Так от саме ці люди під проводом голови Лохвицької громади Віктора Радька в час, коли ворог просувається Харківщиною, ставлять на порядок денний питання «реконструкції харчового блоку міської лікарні». Де, на їх переконання, саме зараз «першочергово потрібно зробити внутрішній ремонт та заміну вікон і дверей».  А в подальшому «потрібно буде замінити каналізаційну та вентиляційну систему».

Саме ці представники влади, схоже, будуть дотичні до освоєння десятків мільйонів гривень на реалізацію проєкту “Капітальний ремонт будівлі комунального некомерційного підприємства Лохвицька міська лікарня (термомодернізація фасаду з переобладнанням вхідних груп, влаштуванням пандусу та вимощення; заміна покрівлі з утепленням; заміна внутрішніх інженерних мереж та оздоблення) по вул. Незалежності,4 в м. Лохвиця Полтавської області. Коригування”. І вивчають питання «ремонту та облаштування тротуарної доріжки по вулиці Незалежності, а це доріжка до міської поліклініки та Лохвицької гімназії №1».

Повертаючись до розмови з військовим, цікаво буде дізнатися, як такі дії колишніх регіоналів, і такі лобійовані ними витрати Лохвицької  громади і пріорітети місцевої влади  в цей критичний час виглядають на відстані, з окопів першої лінії?

Єлизавета Сачура