Вівторок, 2 Березня, 2021
Жити гідно
  • Життя громади
  • Історія
  • Суспільство
  • Новини
  • Медіа
  • Про нас

Пошук

Держводагенство: всі заходи в рамках проєктів Дніпродіпроводгоспу нехтували всіма науковими підходами до проєктування робіт екологічного спрямування

9 Листопада, 2019 Друкувати Друкувати

Держводагенство, як і  обіцяв його очільник пан Михайло Хорєв, в п’ятницю, 08 листопада, винесло вердикт по проєктам Дніпродіпровогоспу, які на протязі 2015-2019 років невтомно лобіювало керівництво Лохвицького району, маючи повне «розуміння та підтримку» з боку керівників Полтавської ОДА та облради, Регіонального офісу водних ресурсів в Полтавській області та забезпечуючи відповідно «потрібні» голосування депутатів Лохвицької районної та Полтавської обласної рад.Офіційна позиція Держводагенства щодо екологічного стану р. Сула на території Полтавської області: робочий проєкт «Відновлення гідрологічного режиму та екологічного стану р. Сула в Лохвицькому районі Полтавської області» визнано цілком незадовільним. Таким, що не спроможний забезпечити відновлення гідрологічного режиму та екологічного стану р. Сула. 

Заходи, які вже реалізовані відповідно до проєкту не призвели до поліпшення стану р. Сула, а навпаки нижче за течією стан річки значно погіршився.

Технічні рішення, що були спроєктовані визнані науковцями такими, що не відповідають європейським підходам щодо відновлення річок;

всі заходи, що були здійснені в рамках проєкту, визнані такими, які нехтують всіма науковими підходами до проєктування робіт екологічного спрямування;

Також НТР відмітила хаотичність та цілковиту неефективність попередніх проєктів, що розроблялися для оздоровлення р. Сула.

Роботу Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області визнано незадовільною.

Вчені НТР рекомендували органам місцевої влади, які є розпорядниками бюджетних коштів, у подальшому залучати до консультацій профільних фахівців, експертів, науковців до прийняття проєктних рішень та виділення коштів на їх реалізацію.

Також, науково-технічною радою рекомендовано Полтавській обласній державній адміністрації, обласній раді та Лохвицькій районній державній адміністрації співпрацювати з басейновою радою середнього Дніпра щодо розгляду проєктів, пов’язаних з водним фактором.

Тобто, жирна крапка в історії протистоянні представників громади і місцевої влади поставлена.

Але для порятунку річки потрібні зусилля всієї громади. І найперше, розуміння керівників і депутатів Лохвицької, Сенчанської та ще не створеної Заводської ОТГ негайної локалізації джерел забруднення річки каналізаційними стоками. Про що ми детально писали в цьому матеріалі: Річки на Лохвиччині: врятувати не можна втратити. 

ГО «Громада Посулля» ініціюватиме найближчим часом включення проєктів з будівництва локальних систем каналізації та водовідведення до бюджетів громад та до донорських проєктів за участю громад.

Гліб Плескач, Олександр Прекрасний, Єлизавета Сачура, Віталій Хоменко, ГО «Громада Посулля»

Tweet

Навігація записів

Держава захистила Сулу… від держави
Горіння на Вишневському полігоні ТПВ – отруює місто
Шановні лохвичани! Запрошуємо до обговорення!
16 Лютого, 2020
Або ми спустимо ставки та демонтуємо греблі або ми залишимося без річок і води
6 Грудня, 2019
Громадське обговорення проєкту гідрологічного «поліпшення» Сули. Частина 1
23 Жовтня, 2019

«Народне телебачення» з Олегом Лісняком

Суботні зустрічі: Віктор Щуров про гострі моменти крайньої обласної сесії, продаж землі та інше

Погарщина. Про майбутне лохвицького села, громад і людей

https://www.youtube.com/watch?v=orUWE3WGTuM

Фотогалерея

Вирубка Червоної гірки. Лохвиччина. Зима-2020

Наш відеоканал

Завітайте на наш канал

Жити гідно © Усі права захищено 2018. При копіюванні матеріалів із сайту гіперпосилання обов`язкове