П’ятниця, 29 Березня, 2024

Полтавська облрада вже за нової влади роздала спецдозволи на надра «по старому»

Зачаївшись на півроку у зв’язку з приходом до влади нової політичної сили, яка обіцяла поламати старі «схеми», Полтавська обласна рада оговталась і відновила свою прославлену на всю країну діяльність. Мова йде про видачу погоджень на нафтогазоносні надра області. Без аукціону, а отже – за договорняками між претендентами, депутатами і Держгеонадрами. До місцевих виборів не так далеко, тож депутати, схоже, використовують останні шанси підзаробити на старих, але дієвих схемах. Цим 24 жовтня й займались на сесії. Але про все по-порядку.

На початку другого пленарного засідання сесії Полтавської обласної ради у залі зареєструвалось всього 46 з 83 депутатів. Тож кворум був дуже хитким, а кожен обранець – на вагу золота для прийняття рішень.

Загалом на сесії мали розглянути всього 2 питання, проте у ніч перед засіданням до них додались ще кілька десятків питань, зокрема по видачі погоджень на отримання спецдозволів без проведення аукціонів.

Уранці на екстреній комісії з ПЕК депутати їх проголосували у турборежимі (що уже нікого не дивує – примітка авт.), а на сесії ж вийшла певна заминка і перші 6 газових питань провалили.

Причин цьому дві:
1. Непосидючість депутатів, які постійно виходили з залу. Складалось враження, що таким чином вони злегка шантажують президію (до слова, екс-нардеп Сергій Каплін на сторінці у соцмережах уже оприлюднив розцінки цього голосування – від 500 доларів у залі до 70 тис доларів на фракцію – примітка авт.)

2. Терміновість, з якою питання виносили на сесію. Через це багато хто з першого разу не зрозумів як «правильно голосувати».
Після того, як газові питання не вдалось навіть внести на порядок денний, приводити до тями депутатську масу взялись Олександр Біленький, голова облради та депутати Володимир Барчук та Сергій Мамоян.

Володимир Барчук:

Я хотів донести депутатам, що ми 3 роки добивались від цих підприємств, щоб вони укладали соцугоди, вони це зробили, а ми їм тепер не надаємо? Це ж просто на розширення.

Олександр Біленький:

Вони ж на 14 млн грн соцугоди підписали! Це не нові родовища, це розширення, але до бюджету такі кошти надійдуть! (Для порівняння – свого часу за 3 погодження для УГВ обласна рада просила 250 мільйонів і вважала цю суму невеликою – примітка авт.)

Сергій Мамоян:

Ми сьогодні на комісії прийняли 7 рішень позитивних по 7 компаніям, одній відмовляємо, бо нема соцугоди. Якщо зараз не приймемо рішення – воно піде автоматично, і компанія, що не сплатила соцугоду, отримає дозвіл.

Після 15 хвилинної перерви депутати проголосували за усі питання як належить і під крики представників Громадської ради про майбутні суди і Фукса, віддали погодження на отримання спецдозволів на такі ділянки:

ТОВ «ГЕО ВЕРТИКАЛЬ»: Давидівсько-Лелюхівська площа на території Новосанжарського та Кобеляцького районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «НАДРА ВЕСТ ГРУП»: Бутівсько-Миргородська площа на території Миргородського, Великобагачанського та Шишацького районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «ЮНОЛІТ ОЙЛ»: Фльорівсько-Ювілейна площа на території Котелевського, Полтавського, Чутівського Диканського та Зіньківського районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «ГЕО КОННЕКТ»: Ново-Диканська площа на території Новосанжарського, Решетилівського та Полтавського районів у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «ПРОФІ НАФТ»: Руновщинська площа на території Полтавського та Чутівського районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «ТРАНС СЕТ ГЕО»: Вільшанська площа на території Полтавського та Новосанжарського районів у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «БЕСТ ГЕО ТЕХ»: Гулаківська площа на території Машівського та Новосанжарського районів у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр;

ТОВ «ПОЛТАВАНАФТОГАЗРОЗВІДКА»: Північно-Котелевська площа на території Котелевського району.
Усі фірми пов’язані з відомою компанією ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ»(бувша ТОВ «ГОЛДЕН ДЕРРІК»), яку в свою чергу приписують відомому бізнесмену Павлу Фуксу.

Отже, Полтавська облрада знову у фокусі, а фірми пана Фукса у шоколаді. Але найголовніше – попереду. Новий Уряд декларує зміни у підходах до видачі погоджень, тому прогнозувати, як відреагує діюча влада на сьогоднішнє дійство дуже важко. Та й залишається під великим питанням, чи отримають таки вищезгадані фірми спецдозволи. Запасаймось попкорном і стежимо, чи дійде ця справа до логічного завершення.

Автор: Тетяна Цирульник

Джерело: Коло

Від редакції Жити гідно: Ми проаналізували, як голосували обласні депутати з нашого району. Результати голосування за цим посиланням.

Віктор Щуров був відсутній на засіданні, Микола Бондар, який завжди голосував виключно в унісон «з лінією партії» чи не вперше ту лінію не підтримав. І не голосував. А от Анатолій Власенко, що називається, не підвів начальство. Він проголосував за розширення спецдозволів компаніям прокремлівського олігарха Фукса. Як свого часу голосував за ті дозволи, які так збентежили зараз населення Лохвиці.