Понеділок, 20 Травня, 2024

Отець Всеволод Бігун: цьогоріч святкуємо Різдво на вибір

Цьогоріч православні ПЦУ мають право визначитися, коли їм святкувати Різдво. Без примусу, на власний вибір – 25 грудня або 7 січня. Лише так як велить їм душа і серце.

Так прокоментував рішення Священного Синоду ПЦУ від 19 жовтня 2022 року «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.» настоятель лохвицького Храму Іоана Хрестителя отець Всеволод (Бігун).

Так як така можливість вірянам ПЦУ надана вперше, Богослужіння на Різдво цьогоріч в Храмі Іоана Хрстителя в Лохвиці  проводитимуться і 25 грудня, і 7 січня, повідомив священнослужитель.

«Ми нікого ні за що не агітуємо і нікого не змушуємо. Ми надаємо людям можливість кожному на свій власний розум і розсуд визначитися, коли святкувати Різдво.

Я і моя сім’я святкуватимемо 25 грудня. Так, як робили наші з вами предки до радянської влади.

Нарешті все стає на свої місця. Спочатку Різдвяний піст і по його закінченню Різдво 25 грудня. А потім – Новий рік», – говорить о. Всеволод.

Якщо почнемо святкувати Різдво з усім православним світом, 25 грудня, то Пилипівка (Різдвяний піст) розпочнеться цьогоріч 14 листопада. І закінчиться він 24 грудня.

Щедрий вечір (Маланки) випадає на 31 грудня, Василя – на 1 січня. Водохреща на 6 січня. Андрія на 30 листопада. А Святого Миколая (улюблене свято наших дітлахів) – на 6 грудня.
Для тих, хто продовжить святкувати Різдво 7 січня, Різдвяний піст розпочнеться 28 листопада, а закінчиться – 6 січня.
А сьогодні, 5 листопада, в Димитрівську (батьківську) суботу, віряни Лохвицького Храму Іоана Хрестителя ПЦУ поминали всіх померлих. Отець Всеволод зауважив, що християнська традиція поминати померлих пращурів – це особлива спільна молитва. І аж ніяк не Хелоуїн, який ніколи не був нашою українською християнською традицією.
Сьогодні заупокійна молитви пролунала за спочилих воїнів, які боронять нашу землю від російських загарбників. А також за всіх спочилих православних християн.
Пам’ятаймо, що в кінці листопада ми поминатимемо жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр.
Єлизавета Сачура