Понеділок, 22 Квітня, 2024

На що витрачала гроші Лохвицька міська рада в січні 2024-го року

Січень місяць традиційно не є показовим в витратах будь-якої бюджетної організації. Тому особливих сюрпризів, на кшталт раніше досліджених «золотих котелень» ми не знайшли. Далі короткий огляд витрат січня в розрізі структурних та відокремлених підрозділів Лохвицької міської ради.

Традиційно найбільше будь-яка громада, не тільки наша, витрачає на освіту. Минулого року утримання галузі освіти в нашій громаді обійшлося в майже 157 мільйонів, або 35% від всіх витрат. Правда, левову частку цих витрат фінансує держава (зарплати вчителів). Громада ж оплачує утримання шкільної інфраструктури.

Сама ж структура бюджету Лохвицької міськради  за минулий рік згідно з інформацією з порталу openbudget.gov.ua  така, що доходів громада отримала менше, аніж здійснила витрат. 390 млн. надійшло, в тому числі з офіційними трансфертами. А витрачено було 448 млн.

З них 78 млн було витрачено на утримання медичної галузі в громаді, або 17,4%. Апарат управління, про який ми теж писали, поглинув 63 млн. грн., або 14% всіх витрат.

Тепер безпосередньо по витратам січня. Їх ми нарахували 17,2 млн.грн. А саме:

В розрізі структурних та відокремлених підрозділів це виглядає так:

Нашу увагу привернув постачальник продуктів для відділу освіти – ТзОВ «Фудгранд», підприємство, зареєстроване влітку 2022-року в Полтаві. Зі статутним капіталом в одну тисячу гривень. Яке, якось так співпало, вже постачає продукти відділам освіти по області.

А чому не наші місцеві лохвицькі підприємці? Чому відділ освіти, через який протягом року проходять значні суми на закупівлю продуктів, здійснив саме такий вибір постачальника? Керівництво Лохвицької громади  вчергове виводить кошти бюджету за її межі?

Продовжуємо стежити за витратами в нашій громаді. Попередній огляд здійснених витрат за першу декаду лютого вже «обнадіює» тим, що вони вже більші січневих показників.

Єлизавета Сачура

P.S. Поширення даного матеріалу було заблоковано Фейсбуком, з зазначенням, що «контент порушує Стандарти спільноти щодо кібербезпеки»