П’ятниця, 21 Червня, 2024

Лохвицька громада витратила за останні 10 днів листопада – близько 24 млн грн

Будь-яка громада сьогодні – це умовно родина. Яка успадкувала певну спадщину, заробляє і витрачає. Дбає про наймолодших і літніх. Будує, навчає, лікує, відпочиває, постійно вчиться і розвивається. І при цьому обдумано і ощадливо  витрачає зароблене. Чітко визначаючи пріоритети. І пам‘ятаючи про всіх.

А ще в здоровій родині прийнято постійно радитися між собою, довіряти, постійно комунікувати в доброзичливій манері один з одним і з оточуючими. Відчувати потреби і настрої кожного. Завжди один одного підтримувати. І негайно вирішувати будь-які конфліки, виходячи з них сильнішими.

Звісно, це ідеальна модель. Але вона лежить в основі місцевого самоврядування в західних демократіях, і довела свою ефективність. Цим шляхом, попри війну, йде і зовсім недавно народжена Лохвицька громада.

Попри штучно створений конфлікт між депутатами і керівником, Лохвицька громада і заробляє, і витрачає.

Тому пропонуємо почати  уважно слідкувати, за що і кому платить Лохвицька громада. Щоб, коли депутати з головою помиряться, в них не виникло спокуси домовитися витрачати гроші  на те, що потрібно комусь з них особисто, а не громаді.

Важливо, що витрачати можна лише зароблене (на прикладі громади – це податки і власні надходження). А витрати  – це  основа місцевої економіки. Бо це і зарплати лохвичан, які працюють в бюджетній сфері. Це і підтримка місцевих підприємців, які елементарно будують, годують, надають послуги, а значить, і платять податки в громаді. Тому дуже важливо, щоб підприємствам і підприємцям було цікаво працювати в громаді, щоб податків ставало більше. А витрачаючи, завжди дбати, щоб кошти максимально залишалися в громаді і працювали саме на неї.

На сьогодні кожний охочий може самостійно відслідкувати витрати будь-якої громади, чи розпорядника бюджетних коштів на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, знаючи ЄДРПОУ платника. В нашому випадку – це виконавчий комітет Лохвицької міської ради та його самостійні підрозділи.

Відтепер спробуємо щодекадно інформувати лохвичан про основні витрати нашої громади.  Такий аналіз дозволить всім бажаючим думати, робити висновки і відчувати себе членом великої родини – Лохвицької громади.

Найбільше коштів за останню декаду листопада витратив відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради – 11,5 млн. грн. (Одразу зазначу, що кошти на виплату заробітної плати безпосередньо вчителям громада отримує від держави у вигляді освітньої субвенції. Інші витрати, в тому числі на утримання приміщень, – це кошти громади). З 11,5 млн грн – близько 6,4 млн – це зарплата на картки працівників. Близько 2-х мільйонів – податки, нарахування на фонд оплати праці.

За цей же період було перераховано 616 тисяч гривень за «капітальний ремонт будівлі Лохвицької  ЗОШ №2(термомод. фас. з переобладн. вх. груп, вл. пандусу).Коригування по вул. Шкільній,10 в м. Лохвиця».

Виконавець робіт –  ТОВ “АЛСВІТ ПЛЮС”. За даними публічних реєстрів, компанія зареєстрована в Києві. Має статутний капітал аж 900 грн:

 

На 445 тисяч гривень відділ освіти придбав бензину та дизпалива. Близько 350 тис. грн було витрачено на продукти харчування та питну воду для приміщень в  укритті. Інші витрати – на ремонт шкільних автобусів , програмне забезпечення та витратні матеріали до комп’ютерної техніки та ін.

Виконком Лохвицької міськради за період з 11 листопада по 30 листопада 2023 року витратив 6,9 млн. грн. З них – 2,2 млн. грн – це зарплата працівників міськради, кошти які вже зараховані на карткові рахунки. Понад мільйон – утримання та нарахування на фонд заробітної плати, військовий збір, тобто податки.

2,2 млн. грн. – було перераховано за ремонти доріг, про що ми детально розповідали тут:

Хто, за скільки і які вулиці ремонтував в Лохвицькій громаді в 2023 році

Приміром, пішохідна доріжка по вул. Героїв України*, яка зроблена за декілька днів до негоди, обійшлася Лохвицькій громаді в 222 тис.грн.

А ще міськрада здійснювала соціальні виплати, проплати за облуговування електромереж,  технічне обслуговування автівок, заправку кртриджів і т.ін. В 58 тисяч гривень обійшлися громаді пакети програмного забезпечення та інформаційних систем для потреб виконкому. В 11, 0 тис. – обслуговування електромереж, 6,5 тисяч в листопаді було заплачено за розподіл газу.

Комунальне некомерційне підприємство лохвицька міська лікарня за останню декаду листопада 2023 року здійснило платежів на суму 2,6 млн. грн.

З них, 1,1 млн. грн. на виплату заробітної плати. Декілька сотень тисяч – податки на зарплату та утримання,  320 тис. грн. було перераховано лікарнею за спожиту електроенергію. Близько 200-т тисяч – за медикаменти, медичні засоби, реактиви. Близько 150-ти тисяч за продукти харчування. 104 тисячі – за дизпаливо та бензин. Також за ремонти автівок, запчастини та ін. витрати.

КНП ЛОХВИЦЬКИЙ ЦПМСД, або так звана «первинка», витратила за період з 11 листопада по 30 листопада 2023 року 1,085 млн грн. З них, 0,5 млн. грн – на зарплату, 0,2 млн – податків на зарплату, близько 250 тисяч – медичні матеріали, відшкодування вартості пільгових ліків, дезинфікуючі засоби. В 35 тисяч обійшовся природний газ. Також ремонтувалися авто, робилися дрібні ремонти господарським способом, здійснювалися інші витрати.

Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лохвицької м/р з 20 листопада по 30 листопада витратив  1,7 млн.грн. З них – близько 990 тис – на зарплату. Близько 31 тис. – за природний газ. 43, 0 тис. за перевезення каратистів на змагання в м. Луцьк, 22 тис. за перевезення спортсменів у різні міста.

Фінансовий відділ виконавчого комітету лохвицької міської ради за останню декаду листопада витратив 155,0 тис. грн. На зарплату – 100 тисяч, податки на зарплату та військовий збір – 55 тис.

Щоб картина була повною, до цих витрат потрібно додати утримання Комунального підприємства «Добробут-сервіс». Вони за цю декаду  незначні – 55 тис. грн.

І таким чином, можемо зробити висновок, що здійснені  за 10 днів листопада витрати Лохвицької громадив публічних коштів – близько 24 млн грн.

Як бачимо, для потреб фронту в цих 24 млн – жодної копійки. В подальшому саме витрати на потреби армії – будуть в зоні особливої нашої уваги.

У кого купували, за скільки, можна побачити безпосередньо на порталі. В майбутньому ми намагатимемось відстежувати основні витрати, аналізувати тендерні процедури, щоб унеможливити нераціональне використання коштів Лохвицької громади.

Єлизавета Сачура

  • виправлено, попередньо було помилково зазначено назва вулиці, як Лесі Українки