Вівторок, 16 Липня, 2024

Хто, за скільки і які вулиці ремонтував в Лохвицькій громаді в 2023 році

2023-й рік добігає кінця. Незважаючи на повномасштабну і кровопролитну війну, Лохвицька міська рада з початку цього року витратила більше 30-ти мільйонів гривень на ремонти  доріг в громаді. На прикладі с. Млини можна стверджувати, що ремонт доріг виглядав як в поганого господаря. Наприкінці осени  2022 року привезли коштовну  техніку, яка попрацювала декілька годин. Заради того, щоб зробити ремонт по вул. Перемоги. Результат – заасфальтовано 58 метрів вулиці  шириною 4 метри, загальна площа суцільного асфальтування 232 квадратних метри. Тоді цей ремонт обійшовся бюджету громади в 289 тисяч гривень. Цьогоріч на тут саму вулицю Перемоги в Млинах техніку пригнали вдруге. Знову вона попрацювала декілька годин. Поклали чергові декілька десятків метрів асфальту, які коштували громаді вже близько півмільйона гривень. Але не минуло і двох місяців, як техніку в Млини пригнали втретє. Для того, щоб зробити ділянку дороги, яка веде до помешкання депутата Лохвицької міськради Володимира Борисенка. Точно, не саму розбиту в селі дорогу. Але понад 600 тисяч гривень з бюджету витрачено. При цьому паралельна вулиці Перемоги вулиця Залісся – так і залишилася стояти майже без покриття.  Як і інші дороги в селі, які не ремонтувалися декілька десятків років.

Тобто, виходить, що більша частина мешканців села, як потерпала від бездоріжжя, так і продовжує потерпати. І так по всій громаді.

То який сенс розпорошувати десятки мільйонів  бюджетних гривень на те, щоб відремонтувати по декілька сотень квадратних метрів доріг в окремо взятих селах? Коли ці ремонти не поліпшують загальний стан доріг. Навіть не фахівцям кидається у вічі , що ці ремонти в переважній більшості своїй, схожі на викидання грошей на вітер. В такий важкий час.

Яка нагальна потреба в цих латаннях, коли всі гроші максимально мають бути сконцентровані на допомогу фронту і на перемогу.

Може вже час порадитися з громадою, чи продовжувати в тому ж дусі латати дірки, чи варто наступного року приміром зробити хоча б основні  тротуари в Лохвиці. І це не про «перекладання бруківки». А про повагу до наших людей і про елементарну культуру. Сотні, тисячі лохвичан сьогодні змушені долати ті вщент розбиті тротуари. В дощ – по багнюці, в таку погоду, як зараз – взагалі не пройти. І це – в центрі міста. Не говорячи вже про околиці.  А всі вивільнені кошти спрямувати на військо і наших захисників. Після Перемоги ж дійсно зайнятися масштабним і капітальним відновленням транспортних артерій громади, віддаючи підряди на конкурентних умовах і  максимально залучивши кошти держави, донорів та інших інвесторів.

Я не є фахівцем з якості ремонту. Я зараз не маю на меті дослідити як саме проводилися тендери, яка була в них корупційна складова, чи її не було. І чи відповідають кошторисні суми вартості ремонту ринковим цінам. Фактом є, що як і минулого року, дороги в Лохвицькій громаді ремонтують одні й ті самі підрядники.

Я лише наведу цифри з єдиного порталу використання публічних коштів в розрізі цих підрядників. А лохвичани нехай самі роблять висновки, чи влаштовує їх такий підхід до ремонту доріг в громаді. І чи варто і далі розпорошувати бюджетні кошти? Чи що, чи кого потрібно змінити, щоб ресурси в громаді витрачалися ощадливо і з розумом, як має бути в доброго господаря.

Відповідно до інформації з єдиного веб-порталу використання публічних коштів Spending.gov.ua, за період з квітня по листопад 2023 року Виконком Лохвицької міської ради витратив на ремонт місцевих доріг (в населених пунктах в громаді – 22,0 млн. грн). Ще 8,5 млн. громадських коштів було перераховано у вигляді субвенції Агентству місцевих доріг Полтавської області, на співфінансування ремонту між населеними пунктами. Всього утримання (ремонт) доріг обійшовся громаді з початку 2023 року в 30,5 млн.грн.

З березня по листопад 2023 року Дочірнє підприємство “ЛОХВИЦЬКИЙ ШЛЯХ” ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ОБЛШЛЯХРЕМБУД” отримало з бюджету Лохвицької громади 11,4 млн. грн.

В розрізі місяців даний підрядник виконав такі ремонти і отримав такі кошти.

В квітні 2023 року кошти були перераховані за експлуатаційне утримання таких вулиць в м. Лохвиця: Незалежності, Гоголя, Бурмистренка, Покровської.

В травні 2023 року – за ремонт вулиць Перемоги та Героїв України в центрі Лохвиці.

В червні 2023 року: – за ремонт вул. Миколаївської двома сумами та  під′їзд до паталогоанатомічного відділення в Лохвиці:

В липні 2023 року – за ремонт вул. Ватутіна (не проведена до цього часу декомунізація назв вулиць), Федоряки, Чкалова:

В серпні – підрядник отримав майже 4 мільйони за ремонт вулиц: Садова в Лохвиці, Шляхова в Свиридівці, Перемоги в Млинах, Горького, Української, Набережної, Першого травня, провулку Шевченка, Мічурінської в Лохвиці, Лесі Українки в Яшниках.

У вересні 2023 року – за ремонт провулку Котляревського, О.Коваленка, Першого травня в Лохвиці.

У жовтні 2023 року – за ремонт вул. Зоряна в Лохвиці, Сульської в Млинах, Незалежності в Лохвиці.

В листопаді 2023 року станом на 29 листопада – за ремонт під′їзду до ценраальної лікарні, вул. Перемоги в Ригах, вулю Дружби в Лохвиці.

Інші підряди з ремонту доріг  в Лохвицькій громаді на загальну суму 10,6 млн. грн дісталися приватному підприємству “Океан”, ФОП Папеян Арутюн Грачикович, Папеян Артур Каджикович та ФОП Овсепян Геворг Спартакович.

А саме, ПП Океан було перераховано з бюджету Лохвицької громади 5,8 млн.грн. за ремонт наступних вулиць

Папеян Артур Каджикович отримав 2,5 млн грн. , Папеян Арутюн Грачикович – 1,8 млн. грн. ФОП Офсепян – 0,5 млн.грн. за ремонт наступних вулиць:

Переконана, що ця проблема потребує обговорення і дискусії. Щоб зрештою, знайти правильне і оптимальне її рішення. Вfші думки з цього приводу можете надсилати на адресу: [email protected]

Єлизавета Сачура

Головне фото: з соцмереж Лохвицької міськради