Четвер, 20 Червня, 2024

Майже 26 млн. грн. – такі витрати з бюджету Лохвицької громади в лютому 2024 року

Протягом двох місяців з початку 2024 року жодної копійки з бюджету Лохвицької громади не було направлено на потреби фронту.

Нагадаємо, за січень з бюджету громади було витрачено  17,2 млн.грн. В лютому – майже 26 млн.

А саме:

В розрізі структурних та відокремлених підрозділів це виглядає так:

По виконкому Лохвицької міськради 1335 тис. грн. – зарахована на карткові рахунки зарплата, 1798 тис. грн. – соціальна допомога, включно з виплатами згідно комплексної програми підтримки та соцзахисту ветеранів війни, захисників та захисниць. В 554 тисяч обійшлася електроенергія, в 323 тисячі – природний газ. Це – найбільші виплати в лютому, здійснені безпосередньо виконкомом Лохвицької міськради.

Утримання  відділу культури, сім‘ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лохвицької міськради обійшлося бюджету громади в 2 392 тис. грн. З них – «чиста» зарплата  – 1 262 тис.грн. Теплопостачання, яке здійснює київська фірма, орендуючи приміщення котельні в Лохвиці, – 269 тис. грн.

Левова доля витрат відділу освіти – це перерахування на карткові рахунки працівників освіти  і бюджетні платежі та утримання на фонд заробітної плати – 9 249 тис. грн. з 11 413 тис.грн. Звертає увагу зміна постачальника газу для закладів освіти. Якщо минулого місяця це був державний Нафтогаз, то цього місяця газ лохвицькі освітяни закупили на 1 013 тис.грн. у ТОВ «Мідас Холдинг» – київської компанії зі статутним капіталом в 1,0 тис.грн.

Фінвідділ в лютому місяці, окрім зарплати і податків, здійснив обов‘язкові платежі за програмне забезпечення.

КП «Добробут-Сервіс» витратило на своє утримання 1 767 тис.грн. З них – 1 013 тис.грн. – це зарплата з бюджетними відрахуваннями, 560 тис.грн. – придбання паливно-мастильних матеріалів. А також 144 тис.грн. – пішли на вуличне освітлення.

Майже третина витрат, 1 492 тис. грн. з 4 062,  на утримання КНП «Лохвицька міська лікарня» в лютому – це витрати на теплопостачання, яке продовжує здійснювати компанія з Печерських пагорбів . Чиста зарплата медпрацівників – 1 229 тис.грн.

Утримання «первинки» в лютому обійшлося Лохвицькій громаді в 1 170 тис.грн.

Проаналізувавши найбільші витрати Лохвицької громади за лютий, вочевидь, говорити ані про допомогу фронту, ані про всебічний розвиток її не доводиться.

Депутати лише говорять про наміри негайно розподілити так званий «вільний залишок» в декілька десятків мільйонів на потреби фронту. Депутати поодинці – «за все хороше». Та тільки, коли до діла – зібратися не можуть. До людей не йдуть. Живуть в якомусь своєму паралельному світі.

Йде ганебний обмін взаємними звинуваченнями, без будь-якого конструктиву. І зволікання з прийняттям життєво важливих рішень для громади по всім напрямкам. Що свідчить про вражаючу системну безвідповідальність тих, хто найнятий і обраний  громадою формувати  і втілювати її інтереси на всій її території без виключення.

Жодне з чутливих питань, піднятих до прикладу в публікаціях про Золоті котельні , декларації посадовців громади, ситуації з витратами на КНП «Лохвицька міська лікарня» не стали ані для керівників громади, ані для більшості депутатів, які, до речі не на фронті, приводом для аналізу, і пошуку шляхів зміни ситуації на благо громади.

Немає наразі нічого важливішого, як допомогти нашим землякам, які там, не передовій, зберегти себе і подолати ворога. Вкрай важливо готувати суспільство, робочі місця, можливості для реабілітації та адаптації до мирного життя тих, хто повертається і повернеться, пройшовши пекло війни.

Зрештою, людська природа вимагає, не дивлячись ні на що, подбати про беззахисних тварин.

Натомість, байдужі і літеплі керманичі Лохвицької громади, наче не відчувають тієї загрози, яка висить над всіма нами.

Як сказав мені вчора воїн, який вперше за два роки вирвався додому, або ми всі мобілізуємось, кожний на своєму місці, хто може взяти до рук зброю, нарешті її візьме. І стане на захист української землі. А ті, хто не може зі зброєю, допомагатиме фронту всіма можливостями.

Або на нас чекає окупація. І ворогу буде байдуже, хто ти, чи ти здоровий, чи хворий, чи хромий, чи каліка.  Гарматним м‘ясом ворог пожене всіх без розбору нищити спочатку своїх, а потім «завайовувати» далі Європу.

Як він, ворог, це вже робив під час другої світової війни. І як він вже зараз «зачистив» тих,  хто його чекав, як «асвабадітєля» на Донбасі.

Сподіватися на диво не доводиться.

Керівники і депутати Лохвицької громади! Не можете порозумітися між собою,  люди готові допомогти.

Організовуйте всі ваші депутатські комісії так, щоб в їх роботі брали участь представники громадськості і ті чиновники, які безпосередньо відповідають в громаді за конкретні напрямки. Робіть їх публічними і майте повагу один до одного і до громади. Щоб ці комісії закінчувалися продуманими, зваженими, потрібними всім нам рішеннями. За які ви результативно проголосуєте. Працюйте на сесіях.

І не підштовхуйте давно обурених вашою бездіяльністю і безвідповідальністю жителів громади до того, щоб вони нагадували вам про ваші ОБОВ‘ЯЗКИ.

А ми продовжуємо стежити за витратами в нашій громаді.

Єлизавета Сачура