Вівторок, 16 Липня, 2024

Золоті котельні

24,5 млн. грн. – саме стільки коштів сплачено з бюджету Лохвицької міської ради за теплопостачання протягом 2021-2023 років на рахунки в столичних філіях Приватбанку. Пов’язаним між собою компаніям з Печерських пагорбів. За тепло, вироблене в орендованих киянами за копійки, Лохвицьких котельнях.

Київські постачальники мають одного і того ж співзасновника. Мізерні статутні капітали – 10, і 5 тис.грн. Отримуючи лохвицькі і не тільки бюджетні мільйони, сплачують в місяць заледве тисячу гривень за оренду котельні в Лохвиці. 

Чому столичним компаніям, де точно не росте ліс для вирубки чи сировина для виготовлення пелет, вигідно роками забезпечувати далеку Лохвицю теплом, а мерії, виходить, не вигідно? 

І чому мерія вчепилася в киян, а не створила власне комунальне підприємство, максимально заощаджуючи кошти і створюючи робочі місця?

Хто платить за утримання і обслуговування тепломереж? Звідки кияни постачають «альтернативне паливо» для виробництва гігокалорій в Лохвиці?

Як обліковується виробництво вироблених коштом громади пелет? Яка їхня собівартість і хто є основним споживачем? Хто зрештою на цьому заробляє і в чому тоді вигода громади?

А тепер мовою цифр документів. Орендують лохвицькі котельні столичні ТОВ «СІТІ ВАРМ» (ЄДРПОУ 41514972) і ТОВ “ТРЕЙДТЕПЛОРЕСУРС” (ЄДРПОУ 43159358).

Згідно інформації Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, стан розрахунків за теплопостачання на рахунки вказаних компаній за період 2021-2023 роки виглядає так:

ТОВ «СІТІ ВАРМ» має юридичну адресу у легендарному Horizon Office Towers (Київ, вул. Шовковична, 42/44). Це – 5 хвилин пішки до Приймальної Офісу Президента, стільки ж – до самого Офісу).

Дата заснування компанії -10.08.2017р. Статутний капітал – 10 000 грн. Директор – Вишневський Андрій Володимирович. Власники: Матьора Іван Олександрович (кінцевий бенефіціарний власник та засновник, 6 000 грн – 60%) і Вишневський Андрій Володимирович (кінцевий бенефіціарний власник та засновник; 4 000 грн – 40%.).

Цікава деталь: Співзасновник компанії Матьора Іван Олександрович до 1921 року також був директором компанії ТОВ «ДЖЕТ ІНВЕСТМЕНТС» (ЄДРПОУ 37441846), яка фігурує в кримінальній справі розкрадання коштів НБУ керівництвом “Єврогазбанку” (власність сімейства Олексія Івченко, колишнього керівника НАК Нафтогаз часів президента В.Ющенко. Подробиці цієї масштабної оборудки можна дізнатися тут і тут) (кримінальне провадження № 12015100060002008 від 20.03.2015р.).

Згідно відкритих джерел, в штаті компанії рахується один працівник:

Прикметно, що до 09.12.2021 р. ТОВ «СІТІ ВАРМ» мало лохвицьку “прописку”: воно було зареєстровано за адресою: Україна, 37200, Полтавська обл., Лохвицький р-н, місто Лохвиця, вул. Шевченка, будинок 75. Але 09.12.2021 р. компанія змінила юридичну адресу на столичну: Україна, 01024, місто Київ, вул.Шовковична, будинок 42-44.

Усі тендери компанії можна подивитися тут. І це теж чималі кошти, які заробляють «кияни», а не місцеве комунальне підприємство громади.

Ось перелік об’єктів, адреси яких зазначено у відповідному в акті інвентаризації. За цими адресами – платоспроможні, постійні клієнти компанії, серед яких найбільші за споживанням тепла – структури Лохвицької міськради, ГУ Нацполіції в Полтавській області (опалення Лохвицького відділу НП), які живляться теплом цієї котельні:

З 2018 року ТОВ «СІТІ ВАРМ» є монополістом з постачання тепла цим структурам. Канцелярською мовою – ”єдиним технічно можливим постачальником теплової енергії для виконавчого комітету Лохвицької міської ради за регульованим тарифом”.

Ось договір між ТОВ «СІТІ ВАРМ» і мером Лохвиці Віктором Радько про надання в оренду приватній компанії комунальної котельні за адресою Лохвиця, вул. Спаська, 2б (що за будівлею колишнього кінотеатру), підписаний у жовтні 2018 року:

З тих пір, згідно інформації з відкритих джерел – щорічні “додаткові угоди” до зазначеного договору, якими міський голова Лохвиці Віктор Радько з року в рік погоджує продовження оренди. Тим самим міцно тримаючи “на короткому повідку” орендаторів.

ТОВ “ТРЕЙДТЕПЛОРЕСУРС” – ще один постачальник тепла Лохвицькій громаді, а саме – Лохвицькій районній лікарні. Компанія заснована 07.08.2019 р., її статутний фонд 5000 грн. Юридична адреса – Київ, вул. Лютеранська, 15, корп. А, нежитлове приміщення 18 – по іронії долі, це у дворі КП “Київтеплоенерго”. До Офісу Президента пішки – три хвилини. Засновник на 100% Мельник Ігор Сергійович, прописаний на Київщині (Україна, 08141, Київська обл., Бучанський р-н, село Святопетрівське, вул.Теплична, будинок …, квартира…).

А директор цієї компанії – вже відомий нам Вишневський Андрій Володимирович, він же директор і співзасновник у ТОВ «СІТІ ВАРМ».

Вперше договір на постачання теплової енергії компанією ТОВ “ТРЕЙДТЕПЛОРЕСУРС” до лохвицької лікарні був підписаний 11 листопаду 2019 року. А потім так само, як і по Сіті-Варм щороку продовжується додатковими угодами.

Підкреслимо: ця комунальна котельня, що знаходиться на території Лохвицької ЦРЛ, також є монополістом у постачанні тепла і гарячої води лікарні.

Отже, маємо, звичайне “диво”. На які так багата Лохвицька земля за нинішньої влади в громаді. Компанії з Печерських пагорбів столиці щорічно отримують мільйони з бюджету Лохвицької громади за теплопостачання важливих об’єктів – від мерії до колишньої районної лікарні. Ці компанії роками орендують щедро надані їм «за недорого» комунальні лохвицькі котельні. У цих котельнях “кияни” спалюють “альтернативне” паливо – пелети/дрова, виробляють і постачають тепло/гарячу воду десяткам споживачів – гарантовано платоспроможним. Це жодним чином не бентежить ані чинного голову, ані депутатів з обох таборів.

І це – на фоні існування в громаді власного виробництва пелет, власної сировини для їх виробництва, наявності ще двох власних комунальних служб, фахівців з експлуатації котелень і т.і. Чому за таких обставин керівництво Лохвицької ОТГ роками “делегує” експлуатацію котелень громади і мільйони з бюджету громади власникам столичних фірм – питання відкрите.

Єлизавета Сачура