Субота, 20 Квітня, 2024

Як зробити українця щасливішим. Уряд подав програму

Український уряд оприлюднив план дій з визначеними до 2025 року 78 -и цілями, які закріплені за різними міністерствами. І за словами Гончарука, будуть закріплені за відповідальними виконавцями.

 Відповідний проєкт був зареєстрований у Верховній Раді України у неділю, 29 вересня. Сьогодні спікер парламенту Дмитро Разумков пообіцяв розгляд цього документу в сесійній залі цього тижня.

Документ в понад 120 сторінок перераховує основні цілі, які ставляться перед кожним міністерством та секретаріатом Кабміну. В окремий пункт виділено європейську та євроатлантичну інтеграцію.

В ньому зазначено, що ця програма – це набір пріоритетних цілей, які ставить перед собою уряд для того, щоб українці жили довше, безпечніше, заможніше та щасливіше.

За 5 років уряд ставить собі за мету зробити Україну “мирною, конкурентоспроможною та інвестиційно привабливою державою, орієнтованою на повноправне членство в ЄС та НАТО.

Ключові пункти програми:

Мільйон робочих місць і 50 мільярдів доларів інвестицій, а також зростання ВВП на 40 відсотків;

“Народжуватиметься і повертатиметься в Україну більше людей, ніж помиратиме і виїжджатиме”, і при цьому кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму, йдеться в документі.

Освіта і наука: доступ до якісної дошкільної освіти матиме кожна дитина, для шкільної освіти будуть розроблені нові держстандарти, освітні програми, методики оцінювання та підручники.  Соціальний статус педагога буде підвищуватися. Кількість випускників шкіл, які обиратимуть професійну освіту після школи, має збільшитися до 45 відсотків. Закладам вищої освіти нададуть автономію, а щонайменше 70 відсотків державних вишів вийдуть із статусу бюджетної установи. Українським науковцям уряд обіцяє створити належні умови для досліджень та сприяти їхній інтеграції у світовий науковий простір.

Медицина: люди менше хворітимуть, а ті які захворіли, швидше одужають.  Рівень вакцинації населення буде доведено до 95 відсотків. Швидка їхатиме на виклик десять хвилин у місті і 20 в регіонах. Також продовжать розвивати програму “доступні ліки” і принцип “гроші ходять за пацієнтом” у відносинах медзаклад-держава. Водночас обіцяють безоплатні пологи, розвиток трансплантації в Україні.

Соціальна політика: пенсійна реформа і підтримка ветеранів, створення умов для людей з фізичними вадами, зменшення кількості випадків домашнього насильства та надання допомоги сім’ям, які її потребують. Також планується продовження монетизації пільг та спрощення солідарної пенсійної системи. Якщо сім’я витрачатиме понад 15 відсотків від доходу на комунальні послуги, їй обіцяють державну підтримку. Соціальна адаптація та створення сприятливих умов для ветеранів.

Економіка і фінанси: зменшення боргу і дефіциту бюджету.

До 2024 року бюджетний дефіцит має знизитись до 1,5 відсотка. “Деофшоризація економіки” та зниження ставок за кредитами. З 1 жовтня наступного року – відкриття земельного ринку. Усі відомості про ділянки уже до кінця 2020-го планують внести до Держземкадастру. Упродовж п’яти років уряд збирається приватизувати сотні держпідприємств і ліквідувати понад тисячу неефективних з них. Для управління стратегічними підприємствами планують створити Фонд національного добробуту, а для розслідування фінансових злочинів – Бюро фінансових розслідувань. Рівень безробіття уряд планує знизити майже вдвічі – до п’яти відсотків.

Інфраструктура: дороги і порти. Привести у “хороший стан” усі основні дороги в країні (24 тисяч кілометрів) та побудувати 15 аеропортів та п’ять глибоководних портів. У програмі також задекларовано зниження рівня аварійності на третину, збільшення удвічі пасажирських і вантажних перевезень. 

Енергетика: імпортозаміщення і власний видобуток. Підтримка розвитку відновлюваних джерел енергії та максимальне заміщення імпорту енергоносіїв шляхом розвитку вітчизняного видобутку нафти і газу. 

Оборона: боєготовність армії і боротьба з корупцією Серед планів уряду у сфері оборони – розробка нової державної політики, яка відповідає євроатлантичним принципам. Збройні сили мають бути оснащені сучасними зразками озброєння та військової техніки, також має підтримуватися їхня висока боєготовність. Суттєве зниження рівня корупції в армії та підвищення соціального захисту військових.

Внутрішня безпека: зниження злочинності і камери спостереження

По всій Україні планують запровадити єдиний номер екстреної допомоги “112”, швидку комунікацію громадян з поліцією має забезпечити смартфон. Стандартом прибуття на місце виклику має стати десять хвилин у місті та 20 хвилин поза ним. Аби знизити рівень злочинності, Кабмін планує запровадити в країні інтелектуальні системи відеоспостереження та комплексну систему безпечного проведення мирних зібрань, а також створити мережу підрозділів поліції за типом “поліцейська станція”.

Євроінтеграція та співпраця з НАТО

Україна має наблизитися до усіх економічних критеріїв, яким мають відповідати країни-кандидати на вступ до ЄС.