Середа, 4 Грудня, 2024

10 депутатів Полтавської обласної ради стали на захист московитської церкви

В 615-ту добу повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли українці масово вимагають заборони в країні церкви, пов’язаної з агресором, на Полтавщині обласні депутати відкрито стали на її захист.

31 жовтня 2023 року 10 депутатів Полтавської обласної ради проголосували за дивний документ з явно антиукраїнським підтекстом під назвою: «Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо припинення антиконституційних дій стосовно Української Православної Церкви».

Хто ці депутати?

Четверо з них обрані від ОПЗЖ – Сазонов Олег, Савченко Сергій, Мазур Сергій, Корф Євген.

Троє від «ВО «Батьківщина» – Корецький Микола, Бєлашов Сергій, до речі голова фракції, і  Кравченко Дмитро.

По одному від: «Довіри» – Василь Стасовський, «За майбутнє» – Олег Дядик, «Рідне місто» – Олег Фещенко.

Результати голосування тут:

Автором цього проєкту рішення, вже вдруге, став депутат від фракції «ВО «Батьківщина» Микола Корецький:

Дивно, що цей проєкт рішення знову розглядався. Після того, як депутати на 25-ій позачерговій сесії 28 липня цього року вже визначились щодо нього, давши на його підтримку всього 3 голоси.

Тим більше, що цей документ є маніпуляційним за суттю, однобоким, ігнорує факти переходу до ПЦУ численних релігійних громад в області. Ба більше, нав‘язуване Корецьким – емоційна компіляція московитських наративів. Для чого взагалі було його включати до Порядку денного 27-ї позачергової сесії Полтавської обласної ради?

Про Миколу Корецького місцеве видання пише, що він «доларовий мільйонер, власник безлічі ділянок землі у тому числі в росії». А ще як власник чималого бізнесу, він давно має проблеми з правоохоронними органами.

Чому по суті нинішня антиукраїнська діяльність, зокрема в питанні церкви, цього депутата не отримала жодної бодай моральної оцінки від його колег-депутатів?

Чому вона залишилася поза увагою відповідних служб ще відтоді,  як він вперше вніс подібне Звернення на розгляд обласної ради?

Можливо тому, що керівництво Полтавщини і досі не вважає рідну для Кирила церкву в Україні загрозою національній безпеці? А вихідців з ОПЗЖ навпаки вважає своїми політичними союзниками, бо як інакше можна пояснити той факт, що на чолі трьох з десяти депутатських комісій в Полтавській обласній раді – до цього часу саме вони.

І схоже, ці депутати настільки «зручні», що вони, зокрема Сазонов і Савченко, навіть в питанні московитської церкви примудрились одночасно проголосувати і за її заборону, і за її захист! Нонсенс, але факт.

Так, саме вони, колишні ОПЗЖ-шники, на моє щире здивування, були в числі ініціаторів Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо необхідності законодавчого обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в державі-агресорі (прийняття урядового законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій»)”, проголосованого 28 липня цього року:

І того ж таки 28 липня, буквально одразу, Сазонов, проголосувавши «за» начебто ініційований ним же документ:

голосує «за» наступний, абсолютно протилежний за змістом, запропонований Корецьким. Фактично заперечуючи сам себе. Що коїться в голові цього чоловіка?

А цього разу, як видно з результатів голосування, обидва – і Сазонов, і Савченко вже вдвох закликають припинити начебто «антиконституційні дії» проти очолюваної громадянином росії УПЦ.

Взагалі компанія з 10-ти «захисників» вельми колоритна. В ній, окрім Корецького – колишній і нинішній «клієнти» НАБУ Олег Дядик і Сергій Бєлашов. Ще один «захисник» – Сергій Мазур, президент приватного хокейного клубу «Кременчук»,  який за інформацією сайту «Полтавщина» вже після повномасштабного вторгнення отримав з обласного бюджету фінансову підтримку  12,6 млн.грн.

Прикметно, що для того, щоб прийняти хоча б якесь Звернення стосовно заборони ворожої церкви на території області Полтавській обласній раді, знадобився рік і чотири сесії (не підряд). Обізнані з роботою цієї структури люди стверджують, що все, що «необхідно прийняти», чинний голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький (на заголовному фото під час вчорашньої сесії)  «вміє дотиснути» в рамках одного засідання, включно з декількома голосуваннями по одному і тому ж питанню. Але це не той випадок.

Чотири рази питання ворожої церкви голова включав до Порядку денного. Щоразу це були різні Звернення. І тільки 28 липня, найлайтовіша з запропонованих редакцій, в якій навіть згадки не було про росію, і яку «ініціювали» навіть згадані мною Сазонов і Савченко, була нарешті успішно проголосована.

Всі ці «муки голосування» довжиною в рік вже під час повномасштабного вторгнення такого важливого питання тривали за мовчазної згоди тодішнього очільника ОВА Дмитра Луніна. А «активність»  депутата Миколи Корецького продовжилася і зараз, вже за нещодавно призначеного голови Полтавської ОВА Ф.Проніна. Не помічена СБУ та іншими численними правоохоронними органами.

З огляду на це, абсолютно зрозуміло, чому, за даними соціологів, так впала останнім часом довіра людей до всіх без виключення органів влади. Які, як в цьому конкретно випадку, демонструють повну здеградованість, безпринципність і навіть антидержавницьку позицію. Читаючи їхні біографії і бачачи, що вони роблять зараз, виникає лише одне питання, як могло статися, що ці люди – влада? Саме зараз.

Залишається тільки сподіватися що після стількох жертв найкращих наших людей московитського реваншу на Полтавщині не станеться.

Хронологія голосувань депутатів Полтавської обласної ради щодо московитської церкви.

Перша спроба – 27 липня 2022 року

Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України та Верховної ради України щодо заборони діяльності Української православної церкви московського партріархату на території  України.

Рішення не було ухвалене, так як його підтримали 20 з 84-х депутатів Полтавської обласної ради.

Друга спроба – 23 грудня 2022 року

Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, голів місцевих державних адміністрацій щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій

Рішення не було ухвалене, так як його підтримали 42 з 84-х депутатів Полтавської обласної ради, потібно 43 голоси.

Третя спроба – 30 травня 2023 року

Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

Рішення не було ухвалене, так як його підтримали 32 з 84-х депутатів Полтавської обласної ради, потрібно 43 голоси.

Четверта спроба – 28 липня 2023 року

Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо необхідності законодавчого обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в державі-агресорі (прийняття урядового законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій»)”

Рішення нарешті ухвалено, 55 голосів з 84-х.

Але водночас до Порядку денного голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький включає наступний проєкт рішення: «Звернення депутатів Полтавської облради до Верховної ради України щодо припинення антиконституційних дій відносно Української Православної Церкви».

Цей проєкт рішення 28 липня 2023 року набирає 3 голоси (обраного депутата від ОПЗЖ, і по одному від «Батьківщини» і «Рідного міста»).

І ось 31 жовтня – повторне включення до Порядку денного сесії «Звернення депутатів Полтавської облради до Верховної ради України щодо припинення антиконституційних дій відносно Української Православної Церкви». За що голосують 10 депутатів.

Єлизавета Сачура