Понеділок, 20 Травня, 2024

20 травня – згадування Явлення Хреста Господнього в Єрусалимі

20 травня православна церква східного обряду згадує явлення на небі Хреста Господнього в Єрусалимі. Після смерті першого християнського благовірного імператора Костянтина Великого імператорський престол посів його син Констанцій, який ухилився в єресь Арія, що заперечував єдиносушність Сина Божого з Отцем.

Для утвердження святого Православ’я Господь явив у Єрусалимі дивне знамення. У дні Святої П’ятидесятниці, 20 травня 351 року, о третій годині ранку на небі з’явилося зображення рівноконечного Хреста Господнього, що сяяло невимовним світлом, яке перевершувало світло сонця. Свідком був весь народ, вражений великим жахом і здивуванням. Явлення знамення Хреста почалося над святою Голгофською горою, на якій був розіп’ятий Господь (Мф. 27, 32-33; Ін. 19, 17, 41; Євр. 13, 12), і досягало гори Оливної (Ін. 8, 1; 18 , 2), віддаленої від Голгофи на відстані 15 стадій. Знамення переливалося всіма кольорами веселки і привернуло до себе погляди всіх людей. Багато людей, залишивши свої справи, виходили з будинків і зі страхом споглядали чудесну появу. Потім численні юрби мешканців Єрусалиму з трепетом і радістю поспішили до святого храму Воскресіння.

Про чудесне явлення знамення Хреста Святіший Патріарх Єрусалимський Кирил (350-387) сповістив посланням імператора Констанція, вмовляв його навернутися до православної віри. Історик Стародавньої Церкви Созомен свідчить, що через це явлення Святого Хреста багато іудеїв та еллінів прийшли до істинної віри, покаявшись перед Христом Богом, і прийняли Святе Хрещення.

Наш Храм