П’ятниця, 29 Березня, 2024

Полтавські діти – майже всі музичні вундер-кінди

«Юний віртуоз Полтавщини» очима батька одного з переможців конкурсу, нашого земляка. Обласний конкурс з такою назвою відбувся 16 березня 2019 року, у м. Полтава. В концертних залах музичного училища ім. Миколи Лисенка змагалися 455 учасників із 38-и мистецьких шкіл Полтавщини. Конкурсне жюрі визначало переможців в кількох номінаціях: фортепіано, струнно-смичкові інструменти, духові деревяні інструменти, гітара та інші. Вихованці Заводської музичної школи – в числі переможців.

Де проводять вихідні звичайні люди? На городі, за телевізором, на відпочинку на річці… А от викладач Заводської музичної школи Валентина Іванівна Возняк проводить їх з дітьми. З нашими дітьми, вкладаючи в них любов, свою майстерність та високі моральні цінності.

Викладач по класу гітари Возняк Валентина Іванівна зі своїми учнями

Не дивно, що її учні постійно займають на обласних конкурсах призові місця. Цього року вже неодноразовий призер обласних конкурсів по класу гітари – Савченко Віталіна, здобула почесне 1-е місце. Був відзначений дипломом і Власенко Назар. Їх приклад надихає і інших учнів Валентини Іванівни.

Про конкурс юних піаністів хочу розповісти окремо, оскільки мав щастя бути на ньому присутнім. Зауважу, що я не музикант-професіонал, тому напишу так, як я відчув, вболіваючи за свого сина.

Почувши виступи учасників, не сподівався на призове місце. Навіть позмагатися з такими дітками і зайняти серед них останнє місце – теж була б велика честь. Без перебільшення. Звичайно, успішний виступ дітей – це командна робота. Самих дітей, батьків, але в першу чергу, це титанічна праця Викладачів, які сіють в наших дітей доброту, любов до прекрасного, свій талант і професійний досвід.

Коли почався конкурс, я був вражений виступом вже першого учасника. Надалі шок від виступів конкурсантів тільки наростав – діти зі звичайних містечок і райцентрів Полтавщини грали всі неймовірно і просто захмарно. Деякі, не зважаючи на свій юний вік (6-9 років), майстерно грали майже консерваторську програму. Фортепіанна школа Полтавщини справді дуже сильна.  Гордість за земляків перехоплювала подих.  Вдома, щоб якось зацікавити дітей грати на фортепіано, ми періодично включаємо їм  відеоролики з Ютуба з виступами китайських дітей-вундеркіндів, тому що це виступи дітей з мільйонними переглядами. Що можу сказати після цього конкурсу? – «Китай відпочиває» – наші, полтавські діти, грають не гірше, вони почасти всі – вундер-кінди. Просто батьки не роблять з того шоу. Та й чому дивуватися? Недаремно ж Полтавщина дала світу Миколу Лисенка, Нестора Городовенка, Георгія та Платона Майбород, Олександра Білаша та інших. І сьогодні, з нашими Викладачами – дітям є до чого прагнути.

Викладач по класу фортепіано Стеценко Марія Кирилівна.

В номінації «Фортепіано» учень Заводської ДМШ Мирослав Хоменко (викладач Марія Кирилівна Стеценко) завоював друге місце, розділивши його з юною піаністкою з м. Кременчука Анастасією Пишною. Дівчинка грала натхненно і неперевершено.

У моїй свідомості відбувся переворот. Маємо на кого рівнятися і кого намагатися наздогнати,  і вже не талановитих китайців, а наших же земляків.

Принагідно хочу подякувати директорці Заводської ДМШ Жанні Вікторівні Микитенко. Яка змогла зібрати такий зірковий колектив Викладачів-професіоналів. В їх дбайливих руках звичайні дівчатка та хлопчики стають не тільки переможцями престижних обласних конкурсів, а й просто Людьми, захопленими світом музики.

Директор Заводської ДМШ Микитенко Жанна Вікторівна на уроці.

Окремимих теплих слів заслуговує викладачка по класу бандури Олена Григорівна Назаренко. Учні якої не тільки постійно займають перші місця на обласних конкурсах, але й є учасниками всеукраїнських  заходів бандуристів. Вони продовжують займатися музикою, навчаючись в музичних училищах і консерваторіях.

Викладач по класу бандури Назаренко Олена Григорівна зі своєю ученицею, переможцем обласних конкурсів Світланою Радкевич.

Викладачі Заводської ДМШ – часті гості відкритих концертів в Заводському та Полтаві.

Вокальний ансамбль викладачів «Дивоцвіт» (керівник Ковтун Інна Миколаївна) на виступі в м. Полтава.

На мою думку, інструментальний ансамбль викладачів Заводської ДМШ «Колорит» (керівник Ольга Михайлівна Кузьменко), рівнем своєї майстерності заслуговує кращих концертних залів обласного центрі і столиці.

Інструментальний ансамбль викладачів Заводської ДМШ «Колорит»

Ці люди, вчителі музичних шкіл – взагалі неймовірні. Вони стільки вкладають в дітей, живуть ними, сіють себе в них… Саме вони приклад служіння Україні, служіння дітям, служіння майбутньому України. Ось це справжній патріотизм, а не люди з прапорцями і табличками «вибєрі мєня», яких ми незабаром матимемо неприємність бачити повсюди.

Наостанок, хотів би закликати всіх батьків, дітки яких незабаром підуть до школи чи вже «гризуть граніт науки»: не пропустіть можливості привести дитину до музичної школи, школи мистецтв, школи духовності. Музика збагачує, вона дарує дитині ще один вимір відчуттів, вводить її у світ прекрасного.

Те, що даєте нам Ви, Викладачі-музиканти, неможливо переоцінити. Дякуємо Богові за Вас! Здоров’я Вам, наснаги, рясних Божих благословінь і бажання і надалі здійснювати свій подвиг! І просто величезне людське Дякую.

Віталій Хоменко, м. Заводське