Дві ОТГ Полтавщини змагаються за міжнародний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»
Наприкінці квітня міста Черкаси та Володимир-Волинський отримали міжнародний статус кандидатів світової ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Тепер до переліку громад-кандидатів входять 17 українських міст і громад, з них дві з Полтавщини:
- м. Бахмут (Донецька область),
- Білозірська ОТГ (Черкаська область),
- Біляївська ОТГ (Одеська область),
- м. Вінниця,
- м. Володимир-Волинський (Волинська область),
- м. Дружківка (Донецька область),
- м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область),
- Клесівська ОТГ (Рівненська область),
- м. Кременчук (Полтавська область),
- м. Львів,
- Новоборівська ОТГ (Житомирська область),
- Новознам’янська ОТГ (Полтавська область),
- Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область),
- м. Одеса,
- м. Умань (Черкаська область),
- м. Хмільник (Вінницька область),
- м. Черкаси.
Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Якщо результати будуть визнані успішними, муніципалітет отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».
Нагадаємо, в березні 2018 року Україна офіційно приєдналась до започаткованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Відповідний Меморандум був підписаний в Києві між Урядом України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та партнерами ініціативи.
В рамках Меморандуму з боку Кабінету Міністрів мова йде про напрацювання додаткової системи соціального захисту дітей. А саме – ліквідації черги в дитячі садки до 2020 року, про фінансування регіональних проектів розбудови й розвитку спортивної інфраструктури для дітей та юнацтва, про виділення суттєвих бюджетних коштів на переоснащення початкової школи та збільшення зарплат вчителям.
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.
ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ»: ЩО ЦЕ?
- Гарантія того, що в громаді немає «невидимих» дітей та молоді. Фокусуючись на інноваційних рішеннях, ініціатива стимулює соціальні ліфти й надає нові можливості дітям та молоді з уразливих груп.
- Можливість позиціонувати муніципалітет як місце, де поважають права дітей та молоді, а також, завдяки акредитаційній процедурі ЮНІСЕФ, реальна перспектива спрямувати інвестиції до муніципалітету.
- Зміна пріоритетів в ухваленні всіх рішень: приєднуючись до ініціативи, місцева влада визнає, що благополуччя дітей та молоді, повага до їхніх інтересів є ключовими цілями її діяльності.
- Дружнє середовище, у якому створено сприятливі умови для розвитку і де кожна дитина та молода людина може повністю реалізувати свій потенціал.
- Практичний інструмент, який прискорює реалізацію Конвенції прав дитини і Переглянутої Європейської хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті, а також допомагає досягати Цілей сталого розвитку на місцевому рівні. Він сприяє комплексному забезпеченню інтересів дітей та молоді завдяки координації зусиль усіх відомств, структур та учасників.
- Участь дітей та молоді в житті громади Ініціатива сприяє залученню дітей та молоді до співпраці на всіх етапах місцевого розвитку. Отже, діти й молодь можуть постійно змінювати свою громаду на краще.
Наш Храм
Джерела: unicef.org, decentralization.gov.ua