П’ятниця, 29 Березня, 2024

Благовіщення як початок християнської ери

Сьогоднішній особливо святковий день – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Саме цей день – давнє свято, яке має світле і радісне значення. Його вважають початком Святих свят, так як саме в цей день був покладено початок християнської ери. На Благовіщення у всіх церквах проводять особливу службу, під час якого священики одягаються в спеціальні шати, розшиті блакитними нитками та символами свята. Під час божественної служби розповідається історія про появу ангела перед Дівою Марією.

Є традиція прикрашати оселі предметами блакитного кольору – символами Благовіщення Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Благовіщення вважають жіночим святом. Тому кожна жінка повинна обов’язково йти в храм і просити у Богородиці благословення, вдалого заміжжя і щасливої долі. Також зустрічаємо згадку про звичай, коли заміжні дівчата виконували особливий ритуал, щоб залучити в свій будинок і родину щастя, достаток і гармонію: в день Благовіщення потрібно назвати свого чоловіка «милим» сорок разів. Тоді весь наступний рік в будинку буде панувати любов і щастя.

Раніше в народі вважали Благовіщення святом весни. Саме в цей день починався новий сільськогосподарський сезон – люди освячували зерно, а священики благословляли землю. Крім того, в цей день «зазивали весну».

У народі було вірування, якщо на Благовіщення Пресвятої Богородиці йде дощ, то буде багатий урожай, а якщо ж гроза – буде багато горіхів. А у рибалок дощ символізував хороший улов протягом усього року.

На честь торжества тим, хто тримає піст, дозволено розширити свій раціон і поїсти рибу.

Існує також правило, відпочивати цього дня, полишивши робочі справи.  Існує навіть спеціальна приказка, що цього дня: «Птах гнізда не в’є, дівчина коси не заплітає».

Благовіщення – час радості, тому не варто сумувати в такий день. Забороняються всі роботи, пов’язані з деревами і землею. Вважається, що саме 7 квітня Бог дає благословення всім рослинам.

На свято 7 квітня категорична заборона на шиття і в’язання. Вважається, що на Благовіщення не можна сіяти і садити – врожаю не буде.

Існує також повір’я, пов’язане з тим, що в цей день ангели спускаються з неба і відвідують кожен будинок. Вони стежать за всіма людьми і дають їм все, чого вони потребують.

На Благовіщення не можна перебувати в сумному, похмурому настрої, а також лаятися і бажати комусь зла. Вважається, що вся негативна енергетика повертається назад подвійною силою.

Насолоджуйтеся вихідним, проводьте час зі своїми родичами і друзями, йдіть в храм на службу, моліться Богу за прощення гріхів, просіть Богородицю допомоги в негараздах, допомагайте нужденним.

Джерело: https://shlyahta.com.ua/blahovishchennia-2019-istoriia-tradytsii-i-zaborony-sviata/