Що вирішили Парафіяльні збори Благовіщенської громади ПЦУ
Як будуть використовуватися дві каплиці релігійної громади Благовіщенської церкви в м. Лохвиця. Завершили вирішення юридичних питань. Про що звернулися до Лохвицької міської ради. Створення Недільної школи, заснування благодійного фонду при релігійній громаді.
Такі питання обговорили і проголосували на вчорашніх парафіяльних зборах. На які попри непогоду, повітряну тривогу, зібралося понад 180-т лохвичан.
Відверта розмова, детальні роз’яснення, спільна рада там, де є найменші сумніви, прямі відповіді – такі традиції публічного вирішення питань духовного життя громади впевнено встановлюються на Лохвиччині. Відтоді, як 4 червня лохвицькі православні віряни вирішили змінити конфесію. А від 19 грудня почали молитися в стінах Благовіщенського Храму. 20 січня були вже другі збори. Конструктивно, чітко, по суті.
Що вирішили?
Каплиця на території КНП Лохвицька міська лікарня функціонуватиме в робочий час по буднях. Кожний бажаючий зможе помолитися, поставити свічку, не очікуючи появи священника – настоятеля релігійної громади Всеволода Бігуна.
По каплиці на території цвинтаря рішення наступне. Вона так само має бути відкрита протягом робочого дня. До каплиці завжди матимуть доступ віряни. Служитиме в ній виключно священство ПЦУ, зокрема Благовіщенського Храму в м. Лохвиця. Також цілодобовий доступ до каплиці матиме родина Ведмідів, коштом яких каплиця була і споруджена на честь відійшовшого у засвіти голови родини.
Доля земельної ділянки під церквою на Гудзюрині буде вирішуватися шляхом звернення до Лохвицької міськради про передачу її на баланс місцевої громади.
19 грудня2023 року члени ревізійної комісії, описуючи майно в Храмі, звернули увагу на те, що жодної згадки про похованого на території Храму благочинного Лохвицького і Чорнухинського районів, митрофорного протоієрея Іоанна ТЕРКУНА, взагалі ніде не зустріли. Це було щонайменше дивно, з огляду на те, що цей чоловік не тільки відбудував церкву в 90-х роках минулого століття. А віддав Служінню лохвичанам і чорнушанам в умовах напів підпілля і реального, а не надуманого гоніння 43 роки життя.
В Миколаївському притворі до ремонту був куточок, присвячний його пам ’яті. Але станом на сьогодні – жодної згадки про отця Іоанна, окрім його могили. Правда, в шухлядах – напевне ризи, які залишилися від отця. Тому і виникло справедливе питання. Якщо нашим попередникам не вистачило духу за всі ці роки гідно вшанувати цю людину, зініціювавши увічнення його пам ’яті хоча б в назві однієї з лохвицьких вулиць, то ми просто зобов ’язані розпочати з того, щоб покінчити з цим беспамятством.
Тому релігійна громада одноголосно вирішила звернутися до міської ради, щоб увічнити пам’ять священнослужителя Іоанна Теркуна. І доведе цю справу до логічного завершення.
Найближчим часом розпочнеться реєстрація благодійного фонду при Благовіщенській релігійній громаді ПЦУ. Щоб мати змогу звернутися за пожертвами, які необхідні будуть для розвитку громади, передусім до наших діаспорян.
Наприкінці зборів проголосували за налагодження роботи Недільної школи при Храмі, Благословення на відкриття якої Настоятель Храму отець Всеволод Бігун отримав від Митрополита Полтавського і Кременчуцького Федора. Планується, що Недільна школа, яка працюватиме спочатку на волонтерських засадах, прививатиме нашим дітям християнські цінності, розвиватиме шанобливе ставлення до навколишнього світу природи, знайомитиме з історією Лохвиччини. Причому все це з використанням сучасних інтерактивних методів та засобів, ігрових форм, з «м’яким» відволіканням наших дітей на якийсь час від гаджетів.
Коли, вичерпавши порядок денний, помолились за воїнів, і пролунав Гімн, люди залишились стояти, наче жалкуючи, що вже час розходитись.
Є розуміння, що подібні збори – важлива річ для нашого єднання заради Добрих справ.
Єлизавета Сачура