Понеділок, 20 Травня, 2024

Майно Новинського на Лохвиччині арештоване

СБУ арештувала майно підсанкційного олігарха Вадима Новинського на понад 3,5 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

В СБУ стверджують, що олігарх Вадим Новинський причетний до пособництва країні-агресору.

До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива.

Загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн.

Встановлено, що для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур.

Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів.

Наразі, за матеріалами СБУ, Мін’юстом вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха.

У кримінальному провадженні за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники Служби безпеки провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів.

Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Слідчі дії проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, Вадим Новинський –  в минулому російський громадянин, який в 1998 році опинився на території України. І почав обростати бізнес нерухомістю. Зокрема, пов‘язаним з видобутком газу з українських надр, в тому числі на території Полтавщини, в колишньому Лохвицькому районі.

В 2012 році Віктор Янукович, нині-президент втікач своїм указом надав українське громадянство Вадиму Новинському з формулювання «за видатні заслуги перед Україною». А сам Новинський був обраний до українського парламенту від ОПЗЖ.

За даними Економічної правди, у березні 2020 року Regal Petroleum оголосила про розширення своєї діяльності в Полтавській області на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище через придбання ТОВ “Аркона Газ-Енергія”, яке володіє відповідним спеціальним дозволом.

У червні 2019 року кіпрська Pelidona Services Limited з групи “Смарт-Холдинг” Новинського збільшила свою частку в нафтогазовій компанії Regal Petroleum plc з активами в Україні до 82,65% з 54%.

Продавцями виступили компанії з групи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука.

У листопаді 2019 року Regal Petroleum домовилася про покупку за 40 млн доларів ПрАТ “НВК” УКРНАФТІНВЕСТ “, що володіє ліцензіями на розробку Білоліської та Алібейско-Трапівської нафтогазових площ.

Regal Petroleum за підсумками 2019 року видобула в Україні 160,11 млн куб. м газу, що на 22,3% більше, в порівнянні з 2018 роком.

Regal за підсумками 2018 року збільшила чистий прибуток в 23,6 рази в порівнянні з 2017 роком – до 54,3 млн доларів.

Regal Petroleum, яка працювала в Україні з 1999 року, після простою з листопада 2010 року в серпні 2011 року відновила розробку своїх основних активів в Україні – Мехедівсько-Голотовщинського і Свиридівського газоконденсатних родовищ у Полтавській області.

Зауважимо, що ТОВ «Регал Петролеум корпорейшн (Юкрейн) лімітед» Вадима Новинського зареєстроване в с. Яхники Лохвицької громади.

Вадима Новинського вважають гаманцем російської церкви в України. З огляду на вищенаведене, викачуючи українські надра, які за Конституцією належать народу України, росія руками Новинського фінансувала агентурну мережу УПЦ МП, яка здійснювала системне духовне поневолення прихожан цієї церкви в інтересах росії.

Єлизавета Сачура