Неділя, 24 листопадаа, 2024

Чи створять Офіс контролю викидів у повітря у Лохвицькому районі

29 січня 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято рішення про створення ОФІСУ КОНТРОЛЮ ВИКИДІВ У ПОВІТРЯ, що контролюватиме рівень забруднення повітря та викидів в атмосферу.Задля максимальної ефективності ОФІС КОНТРОЛЮ ВИКИДІВ У ПОВІТРЯ працюватиме безпосередньо в Кривому Розі — у місті, де це питання на сьогодні є найбільш гострим, а функціонуватиме ця структура у складі ДЕРЖЕКОІНСПЕКЦІЇ.

Спеціалісти та співробітники лабораторії Офісу будуть супроводжувати та скеровувати перевірки найбільших підприємств і інших об*єктів, що здійснюють викиди в атмосферу.

Крім того, даний ОФІС КОНТРОЛЮ ВИКИДІВ У ПОВІТРЯ збиратиме інформацію та здійснюватиме екологічний контроль у найбільш складних промислових регіонах України.

Хотілося б думати що Полтавщина все ж таки попаде у перелік таких регіонів.

…ПАМ*ЯТЬ ПОВЕРТАЄ МЕНЕ у 2014-2015 роки. Відкриття подібного Офісу було можливим вже тоді і розташовуватися він мав на території Лохвицького району за поданням автора даної публікації, який в той час працював заступником голови місцевої райдержадміністрації.

Це було обумовлено негативною екологічною ситуацією в районі і наявністю великої кількості працюючих і законсервованих газовидобувних свердловин. При чому третина з них була не зареєстрована належним чином і існувала нелегально, а шкідливі викиди в атмосферу стали неабиякою проблемою місцевих жителів.

За несплату податків у районний бюджет я вже мовчу : тоді “дірка” була майже у 30 мільйонів гривень…

Крім того, порахувати розмір компенсації від тих шкідливих викидів для довкілля району, не кажучи про самих мешканців територіальних громад, тоді було неможливо…

А от якби тоді утворення такого Офісу сталося, то це був би справжній прецедент.

Попереднє погодження у відповідній профільній столичній інстанції (на рівні керівництва) на створення такого Офісу було отримано. Згадується що будь-яке сприяння з боку керівництва Полтавської ОДА не проявлялося, а тому й “барахтались” самі.

ЯКИЙ ЖЕ БУВ ШОК на початку 2015, коли тодішній ГОЛОВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАЛЕРІЙ ГОЛОВКО ВІДХИЛИВ ЦЮ ПРОПОЗИЦІЮ З МОТИВІВ ЇЇ НЕДОЦІЛЬНОСТІ (!!!)

НУ ЧОМУ ? ЧОМУ ?? ЧОМУ ???

ЩО Ж ТИ НАКОЇВ ЧОЛОВІЧЕ…

ЩО ЗНАЧИТЬ “НЕДОЦІЛЬНО”, КОЛИ ЙШЛОСЯ ПРО ЗДОРОВ′Я ЛЮДЕЙ І ВІДНОВЛЕННЯ ДОВКІЛЛЯ, це притому що витрати з бюджету були б мінімальними.

Це ж як було треба зневажати людей, щоб закрити очі на екологічні проблеми району і Полтавщини в цілому.

Невже губернатора (від партії “Фронт змін”) не цікавив стан екології в найбільш насиченому свердловинами районі, і в області взагалі ?

Слів немає…

ЧИ МОЖЛИВО ЙОМУ НЕПОТРІБНІ БУЛИ ЕКОЛОГІЧНИЙ І ПОДАТКОВИЙ АУДИТ В РАЙОНІ ?

Можливо й так…

Сподіваюся, що з приходом на посаду голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова “екологічна” несправедливість по відношенню до лохвичан (і не тільки до них) буде усунута. Новому голові РДА буде чим займатися, та ще й напередодні місцевих виборів.

А тих хто спричинив екологічне лихо, або спровокував його, проявив бездіяльність і самоусунувся від вирішення екологічних проблем як в області, так і в районі, необхідно відправити на політичний смітник історії.

Вкрай жаль втрачених років, але ЧОМУ Б НАВІТЬ СЬОГОДНІ НЕ ВІДКРИТИ У ТІЙ ЖЕ ЛОХВИЦІ ПРЕДСТАВНИЦТВО НОВОСТВОРЕНОГО КРИВОРІЗЬКОГО ОФІСУ КОНТРОЛЮ ВИКИДІВ У ПОВІТРЯ ?

Насамкінець зазначу, що у 2018 році Україна посіла 109 місце серед 180 країн світу за показниками захисту довкілля у розрізі впливу на здоров’я населення та захисту екосистем, а за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я у 2016 році забруднення атмосферного повітря призвело в Україні до понад 58 тисяч смертей (близько 10% всіх смертей за рік).

Яків Сінаюк, ТРИБУНА ДЕПУТАТА