Субота, 23 листопадаа, 2024

Дві ОТГ Полтавщини змагаються за міжнародний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»

Наприкінці квітня міста Черкаси та Володимир-Волинський отримали міжнародний статус кандидатів світової ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Тепер до переліку громад-кандидатів входять 17 українських міст і громад, з них дві з Полтавщини:

  1. м. Бахмут (Донецька область),
  2. Білозірська ОТГ (Черкаська область),
  3. Біляївська ОТГ (Одеська область),
  4. м. Вінниця,
  5. м. Володимир-Волинський (Волинська область),
  6. м. Дружківка (Донецька область),
  7. м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область),
  8. Клесівська ОТГ (Рівненська область),
  9. м. Кременчук (Полтавська область),
  10. м. Львів,
  11. Новоборівська ОТГ (Житомирська область),
  12. Новознам’янська ОТГ (Полтавська область),
  13. Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область),
  14. м. Одеса,
  15. м. Умань (Черкаська область),
  16. м. Хмільник (Вінницька область),
  17. м. Черкаси.

Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Якщо результати будуть визнані успішними, муніципалітет отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».

Нагадаємо, в березні 2018 року Україна офіційно приєдналась до започаткованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Відповідний Меморандум був підписаний в Києві між Урядом України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та партнерами ініціативи.

В рамках Меморандуму з боку Кабінету Міністрів мова йде про напрацювання додаткової системи соціального захисту дітей. А саме – ліквідації черги в дитячі садки до 2020 року, про фінансування регіональних проектів розбудови й розвитку спортивної інфраструктури для дітей та юнацтва, про виділення суттєвих бюджетних коштів на переоснащення початкової школи та збільшення зарплат вчителям.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ»: ЩО ЦЕ?

  • Гарантія того, що в громаді немає «невидимих» дітей та молоді. Фокусуючись на інноваційних рішеннях, ініціатива стимулює соціальні ліфти й надає нові можливості дітям та молоді з уразливих груп.
  • Можливість позиціонувати муніципалітет як місце, де поважають права дітей та молоді, а також, завдяки акредитаційній процедурі ЮНІСЕФ, реальна перспектива спрямувати інвестиції до муніципалітету.
  • Зміна пріоритетів в ухваленні всіх рішень: приєднуючись до ініціативи, місцева влада визнає, що благополуччя дітей та молоді, повага до їхніх інтересів є ключовими цілями її діяльності.
  • Дружнє середовище, у якому створено сприятливі умови для розвитку і де кожна дитина та молода людина може повністю реалізувати свій потенціал.
  • Практичний інструмент, який прискорює реалізацію Конвенції прав дитини і Переглянутої Європейської хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті, а також допомагає досягати Цілей сталого розвитку на місцевому рівні. Він сприяє комплексному забезпеченню інтересів дітей та молоді завдяки координації зусиль усіх відомств, структур та учасників.
  • Участь дітей та молоді в житті громади Ініціатива сприяє залученню дітей та молоді до співпраці на всіх етапах місцевого розвитку. Отже, діти й молодь можуть постійно змінювати свою громаду на краще.

Наш Храм

Джерела: unicef.org, decentralization.gov.ua