Понеділок, 20 Травня, 2024

В РПЦ МП вірянам роздають бланки проти єдиної Помісної церкви в Україні

Церковники Московського патріархату пропонують писати вірянам листи-звернення до Константинопольського патріарха, з проханням не надавати автокефалію Українській православній церкві.

Такі бланки звернення до Вселенського патріарха Варфоломія від Московського патріархату пропонують заповнити в храмах так званої УПЦ МП, а фактично РПЦ в Україні.
Такі Звернення до Вселенського патріарха Варфоломія від Московського патріархату пропонують підписати вірянам (фото).

Суть звернення полягає в тому, що той, хто підписав його, просить не визнавати автокефалію Православної церкви в Україні. Для цього вірянам пропонують лише вказати свої прізвище, ім’я, по батькові та адресу проживання на бланку.

Тим часом, в соцмережах така підступна політика церкви країни-агресора викликала бурхливе обговорення.

Так, у відповідь на підбурювання вірян УПЦ МП перешкоджати створенню єдиної помісної церкви, користувачі мереж навпаки закликають українців особисто підтримати створення єдиної помісної Української церкви.

Зокрема,  відомий журналіст і блогер Віталій Портніков закликав українців  – «поза залежності від свого віросповідання й воцерквленості» підтримати свою державу і тих своїх співвітчизників, що прагнуть до створення самостійної церкви.

“Я пропоную кожному звернутися із власним листом до Його Всесвятості Вселенського Патріарха і підтримати прохання про надання автокефальності”, – пояснив Портников і закликав українців писати листа патріарху “від серця, а не від бланку”.

Також він надав адресу Вселенського Патріархату – Rum Patrikliği, 342 20 Fener-Haliç, Istanbul, Turkey. Електронна скринька офісу Патріарха – [email protected]. Електронна скринька офісу Синоду, що буде ухвалювати рішення – [email protected].

 

Наш Храм