П’ятниця, 21 Червня, 2024

Подайте позов, пане мер!

Безкарне публічне і показове шмагання керівництвом Лохвицького району Заводської міськради в особі її голови Віталія Сидоренка, а разом з ним і майже 9-ти тисяч її мешканців сьогодні отримало чергове підтвердження.

Миколі Бондарю, якому лохвичани довірили представляти свої інтереси в Полтавській обласній раді, 27 грудня 2019 року вдалося всіма правдами і неправдами «приєднати» Токарівську сільраду до Лохвицької ОТГ. А Миколі Безпальку – Гирявоісковецьку до цієї ж ОТГ. Поки що на папері.

На власний розсуд, Микола Бондар «розпорядився» долею півтори тисячі жителів сільради, на території якої мешкає і веде свій бізнес. Не моргнувши оком, він залишив більше 30-и відсотків селян поза 20-и кілометровою відстанню до центру громади. Грубо порушивши відповідний норматив.  Максимум 20-ть кілометрів від центру громади – та  відстань, яка дозволяє вчасно в разі потреби прибути у найвіддаленіший куточок ОТГ пожежним, швидкій, чи патрульним.

І якщо в Полтавській ОДА закриють очі на таке свавілля, а потім в Кабміні це «пропустять» – не мине й десятка років, як на території сьогоднішньої Долинки залишаться цвинтар, та вщент розорані поля та схили. А а від самого села не залишиться і сліду. Тому що те, за що бореться Бондар – це не децентралізація, якою її бачать науковці, експерти і Кабмін. Це – феодалізм по-токарівськи.

В таблиці нижче, за назвою сільради – кількість мешканців в населеному пункті, останній стовпчик – відстань від населеного пункту до центру громади.

Але депутату Полтавської обласної ради Миколі Бондарю на те дарма. Це його давня мрія – панувати хоча б в окремо взятій сільраді. А об’єднавшись навколо Заводської ОТГ шанси на панування тануть. От він і намагається вже другий рік цьому зарадити. Так, наприкінці минулого року він, як голова бюджетної комісії Полтавської облради, ймовірно домовився з тепер вже скандально відомими всій Україні Валерієм Головком та Інною Іщенко про окрему Токарівську ОТГ, замість Заводської.

Але безглуздя цієї афери було настільки очевидним, що від неї довелося відмовитися.

А зараз – зібравши декілька десятків бюджетників та працівників власної ферми на сходку, він заднім числом дістав таки бажаного папірця. Якого не вистачало директорці департаменту Полтавської ОДА Інні Іщенко, щоб «переконати» нещодавно призначеного губернатора в тому, що «штани зручніше одягати через голову», тобто, що Токарівську сільраду доцільніше приєднати до Лохвицької ОТГ.

Але питання навіть не в Миколі Бондарі, його «хутірську» логіку зрозуміти можна. Вона нічим не відрізняється від логіки ще одного поки що безкарного «пана» – голови Гирявоісковецької сільради Миколи Безпалька, який самовіддано змагається з колегою з райради – її головою Анатолієм Храпалем, за першість, хто намалює собі більшу зарплату з преміями.

Цей «державник» повністю конвертував «свою золоту акцію». Адже він чудово розумів,  що своєю зайвою «активністю» він «перекриває кисень» і Заводському, і Білогорілці з Лукою, а також жителям віддалених хуторів очолюваної ним сільради.

В таблиці нижче, за назвою сільради – кількість мешканців в населеному пункті, останній стовпчик – відстань від населеного пункту до центру громади.

Але повернемося до постаті пана мера Заводського Віталія Сидоренка.

Пане голово Заводської міської ради!  Саме Ваша особиста позиція, а вірніше, її відсутність, дозволила вищезгаданим вашим колегам витирати ноги об цілу громаду.

Саме Ваша бездіяльність в юридичній площині, незважаючи на те, що за фахом ви – юрист, дала змогу їм зайти так далеко. Відвойовуючи те, що їм не належить, у колись процвітаючого промислового і розвиненого міста, яке занепало саме за часів вашого керування. Намагаючись перехитрити всіх, відсидітися в теплому кабінеті та зручному кріслі, не напружуючись, ви перехитрив сам себе, взявши в заручники жителів Заводського.

Наразі є всі підстави вважати, що ви навмисне і мотивовано не подав до суду на фейкове рішення Гирявоісковецької сільради «Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади до об’єднаної територіальної громади» від 13 червня 2019 року. Тому що, якщо був би своєчасно поданий Вами позов, не відчув би такого «натхнення» продовжити свої намагання «децентралізуватися»  Микола Бондар. І сьогодні б взагалі плакала б від безсилля невтомна сумновідома Інна Іщенко.

Не подаючи до суду на рішення, які відверто шкодять інтересам Заводської громади, ви зраджуєте своїх виборців. Не відстоюючи право на існування повноцінної Заводської ОТГ, ви доводите, що люди жорстоко помилилися, довіривши вам.

У вас сьогодні ще є шанс зупинити цю вакханалію.

Заради майбутньої повноцінної Заводської ОТГ, подайте позов, пане мер!

ГО «Громада Посулля»