Понеділок, 20 Травня, 2024

Хто вирубує Червону гірку?

На вихідні ГО “Громада Посулля” здійснила велопрогулянку, щоб побачити, яка зараз Червона гірка – один з мальовничих куточків Лохвиччини, що за селом Гаївщина в сторону Пісок. Цю красиву гору видно здалеку, від Брисів до Заводського. Внизу звивається Сула, сама гора покрита кремезними дубами, ясенями, липами.

З вершини Червоної гірки відкривається чудовий краєвид. Це – одне з найвидовищніших місць Лохвиччини.

Але … так було.

У самому центрі лісу ми виявили поляну, де ще недавно шумів ліс. Хтось мовби величезною косою скосив той ліс,  а на узбіччі лісової дороги лежать невивезені стовбури спиляних дерев. Хто й для чого зрубав ліс? Адже це суцільна вирубка, не санітарна.

Відсутнє маркування (позначки, “тавра” лісництва) як на зрубаних деревах, так і на “лапах” пеньків. Це означає, що дерева зрубали незаконно або працівники лісгоспу не дотримуються вимог рубки. Що також є порушенням.

Наші сумніви щодо законності цієї рубки викликає також той факт, що відомості про наявність дозволу на вирубку на цій ділянці відсутні на сайті ДП “ЛІАЦ” (варто  натиснути на кнопку “КАРТА” і знайти цю місцевість на ній:

Отже, бачимо, що на карті, на якій мусять бути відображені детальні відомості про вирубку в тому місці, що нас цікавить, ніякої інформації немає (до речі, на сайті LK.UKRFOREST.COM є детальна інструкція щодо перевірки за допомогою цього ресурсу законності вирубки лісу в місцях, що вас цікавлять).

І взагалі: вся територія ДП “Пирятинське лісове господарство”, яке опікується у тому числі територією Лохвицького району – суцільна “біла пляма” на цій карті.

І це навряд чи “випадково”.

Отож, запрошуємо поліцію Лохвицького району, керівництво лісгоспу на цю галявину на Червоній гірці – для зясування того, хто саме, у який спосіб, з якою метою і в яких обсягах вирубав ліс.

Також запрошуємо до Лохвиччини керівництво Держaвної екологічної інспекції у Полтавській облaсті. Щоб разом на місці встановити масштаби тотальної вирубки на теренах району цінних дубових насаджень (на тій же Червоній гірці дуба не залишилось майже взагалі).

І не тільки.

P.S. За офіційними даними, в Україні близько 17% території займають ліси. Що значно менше, ніж середній показник по Європі (35,4%). 10,6 млн га українських лісів критично мало для збереження природного різноманіття.

Для небайдужих до теми незаконних, браконьєрських рубок лісу рекомендуємо сайт WWF в Україні.

В нагоді вам стане Методика здійснення громадського контролю за лісозаготівлями: ЧАСТИНА 1 і ЧАСТИНА 2.

ГО «Громада Посулля»