Недільна школа при Благовіщенській церкві: про стрижень і опору, про Громадянина і Україну
Майже рік, як при Благовіщенській церкві ПЦУ в Лохвиці після Літургії працює Недільна школа.
Сьогодні в ній навчаються 16 учнів.
Як учні вірян, людей, для яких Господь є авторитетом в повсякденному житті.
Так і діти, батьки яких дбають про розвиток їх духовності. Адже на сьогодні жоден навчальний заклад в Лохвицькій громаді, окрім Недільної школи, не має в свій освітній програмі курсу з основ християнської етики.
Саме цю лакуну сьогодні й заповнює Недільна школа. Програма навчання в якій поєднує основи християнської етики, затверджені Міністерством освіти і науки, з програмами недільних шкіл Православної церкви України. Які додатково і більш глибоко знайомлять дітей з основами релігійних знань.
Знайомимо учнів з постаттю Ісуса Христа. З її осмисленням в культурі, літературі, музиці. Адже не секрет, що найвидатніші твори в світовому, а не тільки в українському мистецтві – про втілення і розмірковувння над біблійними сюжетами.
А наш геній Тарас Шевченко писав свої картини і вірші, виключно дивлячись на все, що навколо, через призму Бога, знав напам’ять псалми. А під кінець життя, розуміючи, як важливо малих українців вчити грамоті, склав свій Буквар. Яким вчив читати по складах, зокрема такими своїми віршами:
«Господь любить свої люде,
Любить, не оставить
Дожидає, поки правда
Перед ними стане».
Та і слід зазначити, що з давніх давен українці свою Силу плекали та берегли на пошані та міцній вірі в Творця. І тільки совєтська влада розірвала цю традицію. Огульно відірвавши церкву від держави. Наслідки бачимо й сьогодні – в тотальній бездуховності, відсутності співпереживання і співчуття, як у дорослих, так і у дітей. А також в тотальній зневірі.
Значну увагу приділяємо національно-патріотичному вихованню маленьких українців.
Розвиваючі ігри, конкурси, творча робота, зустрічі з цікавими людьми, презентації з елементами мультфільмів, освітніх програм і окремих відео з Ютубу:
А також екскурсії з метою вивчення локальної історії, знайомства з архітектурним, історичним надбанням, місцевими ремеслами і досягненнями майстрів.
Загальною темою всіх занять є прищеплення розуміння про необхідність і значення Віри і Любові в житті кожного з нас протягом всього життя. І про те, що ми всі є Божими творіннями, про яких дбає Творець і яким щоразу дає можливість вибору.
Навчання в Недільній школі безкоштовне. Ми, викладачі, працюємо виключно на волонтерських засадах. Почасти власним коштом матеріально забезпечуємо її діяльність. А також беремо участь в грантових програмах. Так , за рахунок грантодавців вдалося придбати мультимедійний проєктор і здійснити цікаву подорож до Всеукраїнського центру вишивки та килимарства в Решетилівці:
А також завдяки благодійникам вдається здійснювати невеличкі локальні екскурсії:
Влада Лохвицької громади, на жаль, жодного разу не поцікавилася потребами школи і не виявила бажання допомогти в її розвитку. На відміну від депутатів – свободівців – Анатолія Білана та Миколи Голінка. Вони – майже на кожній літургії в Храмі, а також часті гості в Недільній школі. І допомагають по мірі сил.
На сьогодні в наших планах – розвиватися далі. І долучати до християнської освіти дітей громади.
З питань роботи Недільної школи можна звертатися до настоятеля Благовіщенської, Іванівської та Різдва Богородичної громад ПЦУ в м. Лохвиця отця Всеволода за тел. 0501448505, або до Сачури Єлизавети, за тел. 0675031904, або до Говорухи Юлії за тел. 0951292642, чи в месенджерах.
Єлизавета Сачура