П’ятниця, 27 Грудня, 2024

Херсон не є сірою зоною. Там живуть світлі люди

Днями ці авторські роботи на пошту редакції «Жити гідно» надіслала їх авторка – Тамара Качаленко. Яка пережила окупацію Херсона і рятувалася, поринувши в творчість, реалізуючи свої переживання і емоції в цих роботах. «Це не за гроші – я рада, що є взагалі можливість опублікувати матеріал. Щоб люди згадали про Херсон, що не Херсон не є сірою зоною. Що тут є мешканці! Кожен день прожитий в Херсоні – це звичайний героїзм. Що місто, попри все – живе, а не місто-привид», – додала пані Тамара.

Нам пані Тамара надіслала серію робіт “Back to black” (Старі та діти).

Про себе вона написала таке: «Я художниця з Херсона Качаленко Тамара (творче псевдо Vita Black), всю окупацію провела в Херсоні, де знаходжусь і зараз. Не евакуювалась.

Образотворчому мистецтву навчалась у Херсонському державному університеті (факультет культури та мистецтв, кафедра «образотворче мистецтво»). Саме кафедра образотворчого мистецтва надала мені путівку у чарівний світ графіки, а робота кульковою ручкою – це вже подальша самостійна праця на основі творчості американських митців гіперреалізму.

Дуже вдячна декану факультету культури та мистецтв Левченко М.Г. за постійну творчу підтримку та ректору Херсонського державного університету О.В. Співаковському за допомогу матеріалами (без чого було б неможливо створити цю та інші серії робіт – «Гуцули та козаки – два полюси України», «Діячі української культури», «Україна у вогні», «Славна Україна» та інші).

Епіграф до серії «Back to black» – рядки з пісні популярної британської співачки Amy Winehouse «Back to black» («Повернення до чорного»), які підкреслюють чорно-білу палітру графічних робіт, натхненних сьогоденням та виконаних звичайною кульковою ручкою.

Серія робіт “Back to black” виконана у естетиці американського мистецтва «гіперреалізм», а кулькова ручка, як техніка графіки знаходиться зараз на піку популярності в США.

Завдяки естетиці гіперреалізму можна зображати найменші подробиці почуттів людини (наприклад, сльози, які котяться по обличчю або рукостискання).

Ця серія робіт створювалися між в перервах між обстрілами (грудень-січень 2023-2024), а деякі навіть у сховищі (під час масованих обстрілів Херсона). Тоді дуже виручила мобільність кулькової ручки, на відміну від фарб”.

Моделі художниця бере з Інтернету. Фотографію за основу і з неї змальовує портрет.

Сердечно дякуємо пані Тамарі за можливість оприлюднити її неймовірні роботи.

Єлизавета Сачура