Купатися у річці корисно чи небезпечно?
Купання в річці спекотного літнього дня – що може бути краще? Особливо зараз, у період літніх канікул та відпусток, жителі району сім’ями відпочивають на берегах річок. Та чи задумувалисть Ви над тим, що купання у водоймах несе певну загрозу життю людини?
Адже саме через воду можуть передаватися різноманітні захворювання, і перш за все це гострі кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, а в деяких випадках холера та вірусний гепатит А).Також часто передаються при купанні лістеріоз, лептоспіроз, туляремія та контактні дерматити.
При заковтуванні води, особливо забрудненої стічними водами, можна отримати цілий букет кишкових інфекцій та гельмінтів.
Корисним для здоров’я є купання лише в спеціально відведених для цього місцях. До речі, у Лохвицькому районі немає жодного офіційного пляжу, а є лише стихійні місця для купання.
Лохвицьким районним лабораторним відділенням щотижнево проводяться лабораторні дослідження води з відбором проб у річці Сула (с. Брисі , с. Млини, с. .Лука, с. Сенча) р. Лохвиця (м.Лохвиця , с.Западинці),р. Артополот (с. Токарі).
До п’ятниці 15.06.2018 року показники якості річкової води перебували в межах норми. Після зливи, яка спричинила змивання різноманітного бруду з домогосподарств, стихійних смітників та ґрунту з полів і городів, показники річкової води різко погіршилися, що стало помітно навіть візуально. Станом на 19.06.2018 року мікробіологічні та санітарно-хімічні показники річкової води не відповідають санітарним нормам. Індекс ЛКП (лактозо-позитивкої кишкової палочки) в річках Лохвицького району коливається в межах від 15 000 до 29 000 КУО/дм.куб. при нормі не більше 5 000 КУО/дм.куб.
З метою недопущення виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій на відповідні міські та сільські ради, а також в Лохвицьку РДА направлено рекомендаційні листи з пропозиціями інформувати населення про якість води через засоби масової інформації та заборону купання в річках шляхом встановлення попереджувальних табличок.
Лабораторна служба і надалі щотижнево аж до 1 жовтня проводитиме моніторингові дослідження річкової води і надаватиме інформацію у органи влади про її якість.
Тож купайтеся і відпочивайте з користю для власного здоров’я.
Ірина Назаренко, очільниця Лохвицького РЛВ Гадяцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»