- Жити гідно - https://nashavira.com.ua -

Сміттєспалювальний завод на Лохвиччині: кого веде в район людина Президента (18+)

Нещодавно на сторінці Лохвицької РДА у Фейсбуці було оприлюднено статтю, яка починалась словами: «Питання поводження з побутовими відходами є одним з пріоритетних і найважливіших… Тому дане питання … неодноразово вивчалося, обговорювалося та розглядалося на нарадах райдержадміністрації».

І далі читачу пропонується інформація про презентацію керівництву району інвестором «ТОВ «Еко-енерго Плюс» … на базі («ноу-хау») установки «Еколоном», яка мовляв і вирішить зазначену проблему.

Поспілкувавшись минулого тижня з головою Лохвицької РДА Володимиром Рязановим та дізнавшись про те,  якого рівня експерти робили вищевказану презентацію,  я теж вирішив трохи вивчити деякі матеріали, викладені «інвестором» «Еко-енерго Плюс» про себе у вільному доступі в мережі інтернет. В допомогу, так би мовити, фахівцям Лохвицької райдержадміністрації.

Отже поділюся своїми спостереженнями.

Заходжу я на їхній офіційний ютуб-канал («Еко-енерго плюс») за посиланням:

https://www.youtube.com/channel/UCj1SU8e6BKPOB75maREjQGQ/featured

і випадково натискаю «каналы»:

Мені викидає купу мордочок-обкладинок інших ютуб-каналів, на які «підписався» «Екоенргоплюс»: https://www.youtube.com/channel/UCj1SU8e6BKPOB75maREjQGQ/channels

Не дивуйтеся, все це – канали, на які підписана «компанія», яка декларує будівництво сміттєспалювального заводу, «який не має аналогів не тільки у Європі, але й в Україні», з потужністю переробки до 300 тон сміття на добу. Так би мовити, коло інтересів «інвестора» – це ще один маркер, який свідчить про серйозність намірів, офіційне обличчя компанії. І, я розумію, що особисто для мене цього вже достатньо, щоб  зрозуміти, з ким я маю справу.

Натискаю на деякі «перші ліпші», якщо можна вжити це слово стосовно того багна, що висить на офіційному ютуб-каналі «інвестора», і мені викидає цікаві речі. Наприклад, є такий собі ютуб-блогер ANDREY MARTYNENKO

Майже кожне наступне натискання на іконку підписаних компанією каналів – той самий бруд і такий же інформаційний непотріб, за який я змушений перепросити тих, кому це довелося тут побачити.

Щоб не руйнувати собі психіку і не оскотинитись, не рекомендую нікому переходити за тими посиланнями – скріни вже дають уяву, який там зміст.

Адже питання навіть не в тому, хто які сторінки переглядає, а в тому, яка саме інформація представлена на офіційному сайті поважної – в очах очільника Лохвицької РДА Володимира Рязанова – «компанії». Якій він, як з’ясувалося в розмові зі мною, хоче виявити щирість  і серйозність намірів районної влади щодо співпраці. І на підтвердження цієї щирості намагається виділити в оренду на 49 років ділянку біля Вишневого під будівництво сміттєспалювального заводу.

Мені прикро від побаченого, але заплющити очі на подібну гидотну, що постять хлопці, які, певне, стали ширмою для більш серйозної оборудки, я ще можу. Як і забути про них взагалі. То я ніяк не можу зрозуміти і подарувати це очільнику Лохвицької РДА Володимиру Рязанову, його «фахівцям», яким байдуже щодо моральних якостей людей, які намагаються інвестувати будь-що в район.

Пане Рязанов! Ви так легковірно готовий дозволити будівництво технологічно складного і екологічно небезпечного для тисяч людей об ’єкту – саме цим “інвесторам”?

Адже слова посадової особи про те, що районна влада не лобіює інтересів «Еко-енерго плюс», суперечать конкретним крокам по виділенню землі САМЕ ЦІЙ КОМПАНІЇ!!!

Така легковажність це що? «Подібне притягується»?! Чи «скажи мені хто твій друг, і я скажу хто ти»? Чи якийсь інший варіант? Приклад кричущої некомпетентності і ймовірної, чимось вмотивованої, зацікавленності?

Безпечніше дати мавпі гранату і пустити її бігати по базару в Заводському, аніж доручити людям з таким рівнем інтелекту спалювати сміття.

«Та ну, ви нічого не понімаєте, у них завод, оборудованіє, все сертифіковане, по європейських стандартах…» – можна почути в поясненнях від палкого прихильника сміттєспалювального заводу в людей  під носом пана Дудника Івана Михайловича (він же «козак», він же автор курйозних фантазій на тему історії рідного села, з яких сміється добра частина Токарів, і він же директор районного КП «Добробут-сервіс»).

До речі, щодо сертифікатів. Немає жодного офіційного свідоцтва про їх «інноваційний метод». А на офіційній сторінці «інвестора» в якості доказів оприлюднено такий ось папірець (соліднішого, мабуть, не знайшлося, «чим багаті, тим і раді»):

А ось так «воно» виглядало би, якби його перевірив який вчитель у 5-му класі: 17 (сімнадцять) !!! помилок на сторінку:

Невідомо, який «розумник» його намалював, але пригадується герой одного фільму: «Ты что, действительные! Вот печать: министр финансов, адьютант Попандопуло из Одессы. На тебе сто мильонов. Да бери усе, я себе еще нарисую!»

І хто тоді той, хто завантажив такий «папірець» на свою офіційну сторінку в якості доказу безпеки і відповідності європейським стандартам?

А ще невідомо, як це перший заступник голови Лохвицької РДА, пані Ольга Папірненко, і голова Лохвицької райради Анатолій Храпаль, вірні соратники пана Рязанова, а в минулому начальник районного відділу освіти і директори шкіл, фахові педагоги, “наука”, так би мовити, у районі, не догледіли і не змогли оцінити рівень розумового розвитку тепер вже сумнозвісного «інвестора»? Чи будівництвом сміттєспалювального заводу з потужністю в 300 тон спалення на добу майже впритул до рідного міста пані Папірненко ніколи було цікавитись?

Питань багато…

Як би там не було, але багатьом небезпідставно здається, що деякі зі згаданих у цій статті осіб вчинили діяння, що мають ознаки кримінального злочину. Вже тому, що вони поставили під загрозу життя і здоров’я тисяч місцевих мешканців. Своїх сусідів.

Чи можна віднині почуватися в безпеці, допоки ці люди керують районом? Де є гарантія, що завтра ставленики Президента не приведуть своїх протеже з хворими бізнес-ідеями в Сенчу, Вирішальне, Погарщину чи Білогорілку? І тоді все одно – загибель усім. І віддаленість в 10-15 км від подібних сміттєспалювальних печей нікого не врятує. Чомусь пригадується прислів’я: «Той, хто зрадив хоч раз, зрадить ще…»

Може, саме час від імені громади Лохвиччини оголосити недовіру таким ставленикам Президента, і офіційно звернутися до Голови держави з вимогою захистити нас від таких своїх посланців? Чи, може, звернутися до лідерів всіх політичних сил за захистом і побачити, кому з них небайдужа доля людей Лохвиччини? А також вимагати в подальшому від тих, хто переможе на наступних виборах, не допустити приходу до влади осіб, які сьогодні знаходяться при владі в нашому районі?

Віталій Хоменко, м. Заводське, спеціально для «Наш Храм»

Саме ці й інші питання громада Лохвиччини має обговорити у Заводському у вівторок, 26 лютого о 15 годині в МБК №1.