- Жити гідно - https://nashavira.com.ua -

«Листи щастя» від Порошенка: лохвичанам обіцяють завод з утилізації сміття

За два тижні до виборів в оселі українців на Полтавщині принесли «листи щастя» про досягнення чинного президента України Петра Порошенка і про його подальші грандіозні плани в разі обрання його на другий президентський термін. Судячи з матеріалів, які вкладені в конверти, зокрема, у президента не відмовились від планів побудувати  біля села Вишневе заводу з утилізації твердих побутових відходів та органіки, відомого як сміттєспалювальний завод. І це, незважаючи, на рішучий протест жителів Заводського проти цього будівництва, який вони висловили на своєму зібранні 26 лютого цього року.

Судячи з матеріалів громадської мережі ОПОРА, яка веде незалежне спостереження за процесом підготовки та проведення виборів, заради сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень, подібні «листи щастя» зафіксовані в сусідньому Гадяцькому районі та в Кременчуці.

Так, на сайті мережі  зазначено, що 17 березня в Полтавській області невідомі розповсюджували конверти з написом «Рада регіонального розвитку» та «Президент України Петро Порошенко», котрі розносили по квартирах та лишали в поштових скриньках. Окрім цього, активісти, що розповсюджували конверти, проводили соцопитування від імені Президента.

До ОПОРИ звернулись мешканці Гадяча, до яких ввечері 17 березня додому завітали невідомі та вручили конверт «Ради регіонального розвитку». За словами розповсюджувачів, вони проводять соцопитування від імені Президента, та попросили відповісти на питання відносно оцінки діяльності чинного Президента, де треба було оцінити діяльність Порошенка за шкалою оцінювання від 1 до 5. Після цього розповсюджувач заповнив на бланку анкети адресу проживання, передав конверт «Ради регіонального розвитку» та попросив розписатися задля підтвердження доставки матеріалів.

Сам конверт містить буклет «Напрямки  перспективного  розвитку  Полтавської  області  2019–2021  роки (проект)»,  «Карту-схему плану  перспективного розвитку  області (проект)»,  конверт  для  відправлення відповіді  щодо  анкети,  анкета  стосовно  перспективного  розвитку  області  та  території  безпосереднього  проживання  на  2019-2021  роки. Причому анкету стосовно перспективного розвитку області включає питання, де просять на умовах анонімності оцінити якість роботи регіональних та місцевих керівників. Проте на звороті цієї анкети розміщена анкета де необхідно заповнити свої персональні дані: ПІБ, телефон, адресу проживання та електронну пошту. У кінці анкети зазначено, що пакет матеріалів виготовлено без будь-яких бюджетних витрат.

На першій сторінці буклету розміщено зображення Петра Порошенка зі зверненням до громадян України. Буклет  описує  децентралізацію  в  дії – розвиток  Полтавської  області  протягом  2014-2018 років та  акцентує  на  перспективних  об’єктах   2019-2021 років.

Матеріали містять напис: «Розроблено на виконання Указу Президента України Петра Порошенка від 6 грудня 2018 року №412/2018».

Єлизавета Сачура