- Жити гідно - https://nashavira.com.ua -

Чого громада очікує від громадських слухань 18 травня 2018 року

Продовжуємо інформувати громаду стосовно підготовки до так званих громадських слухань про наміри влади побудувати гідроспоруду-тимчасовий міст через р. Сула на момент ремонту аварійного.18 квітня 2018 року громада с. Млини звернулася до Лохвицьких районної ради та держадміністрації з вимогою провести таке обговорення. Владі до обговорення були запропоновані наступні питання, відповіді на які ми очікуємо почути 18 травня 2018 року. Ці питання були сформульовані так:

  1. Хто є ініціатором, замовником, виконавцем незрозумілого запланованого будівництва;
  2. Щодо проектної документації, ми хочемо детально з нею ознайомитись, а також з ’ясувати, хто проводив геодезичну, екологічну експертизи про необхідність будівництва гідроспоруди саме в цьому місці та можливі наслідки з відповідними висновками та розрахунками;
  3. Хто особисто опікувався і лобіював виділення коштів з обласного бюджету для даного будівництва. Скільки бюджетних коштів вже витрачено на виготовлення проектної документації  щодо потенційного будівництва? А головне, чому місцеві чиновники лобіювали виділення чималих коштів на гідроспоруду, а не на спорудження низьководного мосту чи власне капітальний ремонт аварійного мосту?
  4. Чому влада, з квітня 2016 року, коли на мосту стався обвал, до цього часу не добилася включення аварійного мосту в плани і бюджет капітального будівництва Укравтодору, на балансі якого є цей міст? 
  5. Які загрози та матеріальні збитки, можуть понести жителі села при умові спорудження запланованого об ’єкту? По-перше, із-за підняття рівня води в річці. По-друге, внаслідок руйнування осель мешканців, адже будівельна техніка буде працювати на відстані 20 метрів і ближче до приватних будинків. Хто компенсуватиме завдані збитки в повному обсязі?
  6. Чому був відкликаний проект будівництва об ’їзного низьководного моста через річку Сула в виділеному для цього місці? І чому так і не запрацював розгорнутий влітку 2017 року будівельний майданчик для спорудження низьководного моста, а техніка простояла три літніх місяці, так і не приступивши до роботи.

Текст звернення млинян наводимо нижче:

11 травня у відповідь на наше звернення заступник голови Лохвицької РДА О. Єсіков повідомив про те, що відбудеться «розгляд колективної заяви» 18 квітня 2018 року о 16 годині в районному будинку культури. Текст відповіді наводимо нижче:

Водночас, на сайті районної ради в розділі Оголошення з’явилося уточнення  такого змісту: «Лохвицька районна державна адміністрація та Лохвицька районна рада повідомляє, що 18.05.2018 року о 16 годині в районному будинку культури за адресою вул. Перемоги 2 відбудеться громадське обговорення, щодо стану аварійного мосту, який  розташований на державній дорозі Р-60 в селі Млини Лохвицького району Полтавської області.  Запрошуємо прийняти участь в обговоренні». А також додається  “Експертний звіт щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності та довговічності об”єкту будівництва та кошторисної частини проектної документації”.

Звертаємо увагу на те, що громада с. Млини і населених пунктів нижче за течією наполягатиме на забороні будівництва гідроспоруди, яка фактично є дамбою для штучного підняття рівня води в с. Млини, східної частини м. Лохвиці і вище за течією, що є спробою варварського втручання сучасних покращувачів життя в природний стік русла річки. 

Детальніше про те, що хвилює громадськість ми публікували раніше:

Суха Сула

Гребля на Сулі: Млиняни готуються до громадських слухань

Наш Храм