- Жити гідно - https://nashavira.com.ua -

Патріарх Філарет: єдина помісна церква в Україні буде до кінця 2018 року

 Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдину помісну церкву в країні буде створено до кінця поточного року, а ті церкви, які не долучаться до неї, мають називатися Російська православна церква в Україні.

“Томос буде. Після Томосу буде собор тих архієреїв, які звернулися до Вселенського патріарха стосовно надання Томосу про автокефалію. Ті, хто не звертався, на соборі не матимуть права. Собор означає, що всі три церкви об’єдналися в одну єдину помісну українську автокефальну церкву, і він обере свого предстоятеля, і буде в Україні одна українська церква, а ті, хто не приєднається до цієї української церкви, мають називатися Російська православна церква в Україні”, – сказав глава УПЦ КП у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в середу в Києві.

На запитання про перспективи створення в Україні єдиної помісної церкви він відповів: “Цього року”.

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закдикав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.

19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію.

Священний Синод Вселенського патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України та вирішив розпочати процедуру, необхідну для надання автокефалії УПЦ.

Глава інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що за підсумками 2 вересня загальні збори (синакс) єпископату Вселенського патріархату розглядає питання надання Томосу про автокефалію для України за визначеним напрямом. “… справа Томосу просувається так, як потрібно”.

Наступного дня, 3 вересня Президент України Петро Порошенко наголосив, що Вселенський патріархат на своїх зборах ухвалив рішення про можливість надавати право державам на створення помісної соборної православної церкви (зокрема й Україні) без урахування позиції Російської православної церкви.

Очікується, що Синод Вселенського патріархату в жовтні може ухвалити рішення про надання Томосу про автокефалію Української православної церкви.